2:45 am - Sobota Říjen 20, 2018

Spartu čeká na herním soustředění ve Španělsku pět zápasů

PRAHA – V pondělí dopoledne ještě stihli fotbalisté Sparty lehký trénink v PRE Tréninkovém centru na Strahově a po obědě už odcestovali na herní soustředění do Španělska. Klub o tom informuje na svých internetových stránkách.

Sparta se bude připravovat v Jerezu

Sparťany čeká v Jerezu, kde se budou připravovat na jarní část fotbalové sezony až do 10. února, kromě tréninků i pět přípravných zápasů. Prvním z nich bude středeční souboj s Lechem Poznaň. Sparťané se kromě polského celku střetnou ještě s Vaduzem, Bellinzonou, Dinamem Moskva a jedním z dvojice Jerez – Cádiz.

Na přípravný kemp odcestovalo 23 hráčů do pole a tři brankáři. Do příjemnějšího klimatu se těší i Ladislav Krejčí.

„Těším se na teplejší počasí, budeme mít k dispozici hřiště s přírodní trávníkem,“ uvedl mladý záložník. Zároveň dodal, že je potřeba zlepšit bránění standardních situací. „Dostali jsme v posledních zápasech pár gólů ze standardek, tak na tom musíme ještě zapracovat,“ doplnil.

Nervozita před zeštíhlováním kádru

Stříbrný medailista z loňského mistrovství Evropy hráčů do 19 let připustil, že měl obavy, když do šlo k zúžovaní kádru na 23 jmen. „Jsem strašně rád, že do Španělska jedu. V kabině jsme se o tom  bavili a nervozita určitě cítit byla,“ dodal Krejčí.

Herní soustředění na Pyrenejském poloostrově uvítal i Václav Jílek, asistent hlavního trenéra Martina Haška. „Sice jsme měli štěstí na dobré klimatické podmínky i tady v Praze, ale na teplo se moc těším, bude to příjemná změna. Hlavní rozdíl ale bude v tom, že nás každý druhý den bude čekat zápas,“ řekl Jílek.

Kouč, kterého si na Letnou přivedl v zimní přestávce z Olomouce nový sportovní generální manažer Sparty Jaroslav Hřebík, také uvedl, že tým bude pracovat na taktice, herních detailech a obranných i útočných standardních situacích.

V přípravě půjde i o výsledky

„Čekají nás kvalitní soupeři, proti kterým chceme stále zlepšovat náš herní projev. Trápí nás obranná fáze, kde nejsme zatím tak kvalitní, jak jsme chtěli. Zkvalitnít chceme i zakončení. Šance máme, ale efektivita je nízká,“ má jasno Jílek.

Podle jeho slov půjde Spartě na španělském soustřední také o výsledky v přípravných zápasech. „Do startu jarní části soutěže zbývají vlastně necelé tři týdny, takže budou důležité i výsledky. Každé vítězství je pro tým důležité i s ohledem na sebevědomí hráčů. Po návratu do Čech se už budou pilovat jen detaily. Všechno už pak bude směrovat k prvnímu ligovému soupeři,“ doplnil Jílek.

Nominace Sparty pro soustředění ve Španělsku:

Brankáři: Švenger, Vaclík, Zítka
Obránci:
Brabec J., Brabec. E., Pamić, Jarošík, Zápotočný, Jánoš, Vidlička, Frýdek, Kušnír.
Záložníci:
Folprecht, Grajciar, Holek, Hušbauer, Juhar, Kadeřábek, Krejčí, Matějovský, Sionko, Mareš
Útočníci:
Slepička, Kerič, Kweuke, Přikryl

Související:

Zdroj fotografie: repro Youtube.com

Filed in: Fotbal

Comments are closed.