6:44 am - Pátek Duben 20, 2018

AKTUALIZOVÁNO: „Nová“ Sparta se na výhru 1:0 nad Slováckem nadřela

PRAHA – Fotbalisté Sparty vstoupili do jarního pokračování nejvyšší domácí soutěže těsnou výhrou 1:0 nad Slováckem. Jediný gól zápasu vstřelil již v první minutě navrátilec Andrej Kerič. Letenští tak opět uskočili v čele ligy na rozdíl šesti bodů Liberci, který odpoledne porazil Hradec Králové 3:1.

Léonard Kweuke

Ladislav Krejčí, Mario Holek a Andrej Kerič. Po „velkém zimním třesku“ nastoupil lídr Gambrinus ligy do domácí jarní premiéry proti Slovácku se třemi novými tvářemi v základní sestavě. A posledně jmenovaný se uvedl ve staronovém dresu skvěle.

Již ve 45. minutě sekundě zápasu byl na konci povedeného signálu po dlouhém autu a Sparta vedla na Letné 1:0. Domácí pak v kruhu a zvednutými rukami k nebi poslali branku v minulém týdnu tragicky zesnulému místopředsedovi klubu Lukáši Přibylovi.

„Prospali jsme začátek. Byla to od nás jistá nekoncentrovanost, na kterou jsme doplatili. Měli jsme ale celý zápas na to něco s výsledkem udělat,“ řekl po zápase do kamer České televize hostující obránce Lukáš Kubáň. Sice měl pravdu, hráči Slovácka se ale především v prvním poločase na dostřel Švengerovi vůbec nedostávali.

Hořelo naopak několikrát na druhé straně, Sionkův halfvolej ze 17. minutě z pětadvaceti metrů vytahoval Filipko mimo tři tyče z vypětím všech sil. O šestnáct minut později Jarošík na polovině hřiště vyslal vysokým míčem na zteč Krejčího, který z první předložil míč na malé vápno, Kerič svůj gólový zápis v duelu nerozšířil.

Slovácko se po poločase zvedlo

Sparťané drží minutu ticha

Do druhé půle vstoupili hosté daleko odvážněji, po zaváhání Zápotočného se probíjel do šance dlouhán Libor Došek, v poslední chvíli ale zakopl o míč. Poté měl šanci mladý útočník Slovácka Václav Ondřejka, ale Švengera nepřekonal.

O šest minut později na polovině hřiště nesmyslně zajel do Krejčího a sudí Jech ho poslal po červené kartě předčasně pod sprchy. „V prvním poločase tam bylo podobných zákroků více,“ hájil svého spoluhráče Kubáň. Kouč hostí Miroslav Soukup se k situaci postavil více čelem.

„Takové zákroky do fotbalu nepatří, bylo to naproto nesmyslné. Mrzí mě to o více, že jsem se v té době dostávali do hry. Kluci poté bojovali, ale hrát zde o deseti je hodně těžké,“ prohlásil lodivod Slovácka. Hosté se v závěru tlačili do ofenzivy, sparťanům evidentně docházely síly, nakonec ale paradoxně mohli udeřit právě oni.

Sparta nedokázala přidat druhý gól ani v přesilovce

Radost Sparťanů

Gólman Filipko se vysunul na rohový kop, míč se dostal po nákopu Švengera na druhou stranu hřiště a Kubáň jej hlavičkou poslal „malou domů“ před dotírajícím Slepičkou na vlastní branku. Situace ale měla jeden podstatný háček – Filipko se v té chvíli nacházel na polovině hřiště. Situaci musel na brankové čáře řešit duchapřítomně stoper Hlúpik.

„Neuvědomil jsem si to, že šel Miro na roh. Moje hloupost,“ kál se po zápase hříšník, kterého ještě během hry pořádně „sjel“ i kouč Soukup. Sparta sice druhý gól nepřidala, i tak ale vedení 1:0 udržela a ostře sledovanou jarní premiéru alespoň bodově zvládla.

„Měli jsme za sebou těžký týden. Určitě jsme si představovali výraznější skóre, ale dneska to prostě nešlo, byli jsme všude o krok později,“ zhodnotil utkání domácí první trenér Martin Hašek. Letenští výhrou opět uskočili na šest bodů druhému Liberci, který odpoledne porazil 3:1 Hradec Králové.

• 17. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha – 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 1. Kerič. Rozhodčí: Jech – Pospíšil, Urban. ŽK: Kweuke, Sionko, Pamič, Švenger, Matějovský – Trousil, Kubáň, Došek. ČK: 62. Ondřejka (Slovácko). Diváci: 8362.

O dalších sobotních zápasech 17. kola první fotbalové ligy si přečtěte zde!

Zdroj foto: repro youtube.com

Filed in: Fotbal, Sport