4:15 am - Sobota Duben 21, 2018

PRAHA – Fotbalová Sparta v generálce na jarní část Gambrinus ligy uspěla, na Letné porazila Banskou Bystrici 2:1. Před samotným zápasem došlo k dlouho avizovanému uctění památky zesnulého Lukáše Přibyla. Klub o tom informuje na svých klubových stránkách.

Sparťané drží minutu ticha

Fanoušci mohli už od pondělních dopoledních hodin zapalovat svíčky na pietním místě poblíž Fanshopu. Před výkopem přípravného utkání se hráči obou celků postavili na středový kruh a společně s pětistovkou přihlížejících diváků drželi minutu ticha. Sparťaně navíc nastoupili s černými páskami na rukou a ze vstřelených gólů se z důvodu piety neradovali.

Jak uvedl klub v tiskové zprávě, poslední rozloučení s Lukášem Přibylem proběhne v pátek 17. února od 14 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích.

Tým sparťanských koučů poslal do utkání očekávanou sestavu. Jen místo zraněného Tomáše Zápotočného se na stopera po boku Jiřího Jarošíka postavil benjamínek Jakub Brabec. V zákulisí se žhavě diskutovalo o tom, zda v brance nastoupí Milan Švenger nebo posila ze Žižkova Tomáš Vaclík.

Přednost nakonec dostal Švenger, ovšem na první poločas rozhodně nebude vzpomínat v dobrém. Ve 24. minutě za svá záda pustil pokus Augustina z trestného kopu. „Míč jsem viděl od první chvíle. Trochu se ve vzduchu hýbl, ale vím, že takovéto situace musím řešit lépe. Naštěstí mě v tom kluci nenechali a já jim to vrátím v sezoně,“ nechal se slyšet sparťanský gólman.

Lukáš Přibyl zemřel ve 33 letech

Rozhodla trefa kapitána

Ve zbytku zápasu už tolik práce neměl. Po změně stran se totiž vše důležité událo před brankou hostující Dukly. Krejčího střelu zastvila tyč a zakončení Kweukeho zase skončilo na břevně. Sparta se radovala až v 52. minutě, kdy se s míčem v pokutovém území otočil Kweuke a propálil gólmana Dukly.

Letenští se záhy mohli dočkat i druhého gólu, ale Pamič z nařízené penalty napálil jen břevno a dalekonosný pokus Jarošíka s námahou vytěsnil gólman soupeře na roh. Spravedlnost ale tentokráte přeci jen slepá nebyla a devět minut před koncem utkání rychlík Andrej Kerič našel zpětnou přihrávkou Marka Matějovského a kapitán Sparty s pomocí teče poslal míč do branky.

„Utkání bylo ovlivněno nešťastnou událostí, která nás postihla. Mužstvo se také muselo vyrovnat s přechodem z teplého španělského počasí do mrazů, které zde panují. Bylo vidět, že máme trochu problém s pohybem a kombinací, ale postupem času jsme se zlepšili a diváky jsme potěšili pohlednými akcemi a otočením skóre,“ zhodnotil utkání kouč Sparty Martin Hašek na tiskové konferenci.

Přípravné utkání:

AC Sparta Praha – FK Dukla Banska Bystrica 2:1 (0:1)
Branky:
52. Kweuke, 81. Matějovský – 24. Augustín. Rozhodčí: Jech – Pospíšil, Kovařík. ŽK: Považanec, Vajda (oba B). Diváci: 546.