2:10 am - Úterý Říjen 16, 2018

ROZHOVOR: Mým cílem je vrátit se do Sparty, říká fotbalista Jakub Podaný

PRAHA – Kmenový fotbalista Sparty Jakub Podaný by se dal v jistém slova smyslu nazvat obětním beránkem. Z Letné totiž odešel na hostování do Olomouce, ze které opačným směrem putoval trenér Václav Jílek, o jehož služby stál nový sportovní generální manažer pražského celku Jaroslav Hřebík.

Jakub Podaný

Podmínka Sigmy byla jasná: pustíme kouče Jílka, ovšem budeme požadovat kompenzaci v podobě hostování dvou hráčů. Prvním z nich je ofenzivně laděný hráč Jakub Podaný, který bude na Hané působit na hostování do konce sezony.

Smlouva sice obsahuje i opci, která umožňuje po skončení hostování vyjednávat o trvalém přestupu, ovšem sám Podaný v rozhovoru pro RegionOnline.cz uvedl, že jeho cílem je se v létě na Letnou vrátit. „Sparta je u nás nejlepší a největší klub a fandím jí odmala,“ prozradil čtyřiadvacetiletý sparťanský odchovanec.

Hned ve svém prvním utkání v dresu Sigmy podal skvělý výkon, když v utkání zimního turnaje Tipsport ligy nastřílel Zlatým Moravcům během osmi minut tři góly. Potvrdil tak svá slova, že nejvíce mu svědčí hrát hodně ofenzivně. Ve Spartě totiž několikrát musel zaskočit i na kraji obrany. „V Sigmě hraju takzvaného levého podhrota a tahle pozice je pro mě, myslím, ideální,“ dodal Podaný.

Radost určitě udělal i zkušenému kouči Petru Uličnému, který má za úkol zachránit Olomouc v Gambrinus lize. Hanákům patří před jarní částí sezony po devítibodovém odečtu až předposlední 15. příčka a od samotného dna ligové tabulky je dělí jen skóre. K záchraně a posunu do klidnějších pater tabulky má Sigmě pomoci také posila Jakub Podaný.

Ze Sparty jste zamířil na hostování do Olomouce. Co od angažmá očekáváte?

Od angažmá v Sigmě očekávám především to, že začnu opět pravidelně hrát v lize a tedy že se dostanu do základní sestavy.

Jaké máte zatím z nového působiště pocity a co říkáte na zkušeného trenéra Petra Uličného?

Zatím se mi tady líbí a doufám, že to tak zůstane. Musím říct, že po všech stránkách je to tady přesně tak, jak jsem si představoval a lidé z klubu mně vytvořili skvělé podmínky, za což bych jim chtěl poděkovat. Na trenéra Uličného jsem měl kladný názor už dříve a nyní, když jsem ho poznal osobně a hraju pod ním, se mi tento názor potvrdil. Často je s ním legrace.

Sigmě se na podzim v lize nedařilo, ale i přesto se snaží hrát ofenzivě. Její styl by vám tedy měl sedět.

Doufám, že mi styl Sigmy sedět bude, a jak jsem teď v prvních dvou zápasech viděl, tak by to mohlo fungovat. Do dospělého fotbalu jsem přišel jako útočník, ale na Spartě ze mě udělali záložníka, abych měl více možností nastupovat, když přišli hrát útočníci k nám do rezervy. Od té doby jsem hrál buď v záloze, nebo v obraně. Tady hraju takzvaného levého podhrota a tahle pozice je pro mě, myslím, ideální. Na druhou stranu ale musím říct, že jsem rád za každou minutu na hřišti a na pozici mi tolik nezáleží.

Bavil jste se po přesunu ze Sparty podrobněji s vedením Sigmy nebo trenérem o vaší pozici v týmu?

Na tohle téma jsme se už bavili a myslím, že máme na tuhle otázku podobný názor. Kdyby to tak nebylo, tak by se tohle hostování asi zřejmě ani neuskutečnilo. Ale více bych tohle téma nerad nastiňoval.

Jste spíše ofenzivně laděným fotbalistou, ale ve Spartě jste občas zaskočil i na postu obránce. Na jaké pozici byste měl nastupovat v Sigmě?

Nemám problém nastoupit kdekoliv, ale útočníka nebo podhrotového záložníka hraju nejraději.

Součástí hostování je i opce. Nepočítáte tedy s tím, že byste se v Sigmě usadil na delší dobu? Nebo je vaším cílem se do Sparty vrátit?

V tuhle chvíli je mým cílem do Sparty se vrátit. Z toho důvodu, že Sparta je v České republice nejlepší a největší klub a já mu fandím už od mala. Ale ve fotbale se může stát cokoli, takže je nyní těžké říct, co bude v létě.

Registroval jste zájem i od jiných klubů?

Neměl jsem důvod registrovat nějaké nabídky, protože jsem ze Sparty nebyl na odchodu. Toto hostování proběhlo na základě velkého zájmu Sigmy o to, abych jim tady na půl roku pomohl k záchraně. Nebylo to tak, že by mě na Spartě nechtěli a já jsem si musel hledat angažmá. I proto mám zájem stále ve Spartě hrát.

Zdroj fotografie: Repro Youtube.com

Filed in: Fotbal

Comments are closed.