10:28 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Sparta vyhrála základní část extraligy. Kouč varuje před uspokojením

PRAHA – Počtvrté v rámci samostatné hokejové extraligy vyhrála Sparta základní část soutěže. O zisku Prezidentského poháru pro Pražany rozhodla porážka Plzně v Mladé Boleslavi 4:5 po prodloužení. Sparta má dvě kola před koncem základní části na čele tabulky nedostižný sedmibodový náskok. Informují o tom klubové stránky.

Celek z Holešovic nasbíral doposud 103 bodů a může překonat rekord Pardubic z ročníku 2003/2004, který činí o pět bodů více. Absolutní rekord pardubických hokejistů ze sezony 2002/2003 má hodnotu 111 bodů.

Sparťané vyhráli základní část extraligy počtvrté v rámci samostatné hokejové ligy. Naposledy se tak stalo v sezoně 2001/2002, kdy v 52 zápasech získali celkem 103 bodů.

“Jsme moc rádi, že se nám podařilo s předstihem získat Prezidentský pohár, ale pořád je to pouze první krok. Za chvíli začíná play off, kde se všechny dosavadní výsledkou mažou a jede se od začátku,” neusíná na vavřínech Patrik Martinec, asistent hlavního kouče Josefa Jandače.

Play-off je nová soutěž

Bývalý útočník s dlouholetými zkušenostmi z české extraligy, Ruska i Asijské ligy nabádá k opatrnosti.  “Nesmíme se spokojit s tím, že jsme vyhráli základní část, to by bylo to nejhorší, co nás může potkat,” varuje Martinec.

Ziskem Prezidentského poháru si navíc Sparta zajistila výhodu, že každou z případných sérií play-off bude zahajovat na svém ledě v Tipsport Aréně. “Začínat všechny případné série na svém ledě může být výhoda. Stejně tak se to ale může otočit proti nám. Každopádně je zbytečné to řešit teď. Play off je úplně nová soutěž. Nezáleží na tom, komu se dařilo v základní části,” doplňuje Martinec.

Spartu čeká v základní části Tipsport extraligy odehrát ještě dvě domácí utkání. Ve středu 22. února přivítá Litvínov a v neděli 26. února změří síly v pražském derby se Slavií.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ
Zdroj fotografie: hcsparta.cz

Filed in: Hokej, Sport

Comments are closed.