2:07 am - Úterý Říjen 16, 2018

V Liberci vládl sdruženářům Watabe, Slavík skončil devatenáctý

LIBEREC – Japonec Akito Watabe se stal vítězem druhého libereckého závodu Světového poháru v severské kombinaci před lídrem pořadí Jasonem Lamym Chappuisem z Francie. Nejlepší z Čechů byl na 19. místě Tomáš Slavík, který se alespoň trochu rehabilitoval za sobotu, kdy po nevydařeném skoku do běžecké části ani nenastoupil.

Z domácích sdruženářů bodoval také osmadvacátým místem Miroslav Dvořák, který se v sobotu postaral třináctým místem o nejlepší český výsledek víkendu. Hned za bodovanou třicítkou doběhl stejně jako v předešlém dnu Pavel Churavý, který byl opět z českých závodníků nejlepším skokanem.

Jedenáctou pozici ale v běhu neudržel. Stejně tak se vedlo i Slavíkovi, který ztratil v lyžařské stopě čtyři pozice, skvělou běžeckou formu naopak potvrdil Dvořák, který byl po skokanské části až na 44. místě.

Vítězný Watabe vyhrál během února už třetí závod a v celkové klasifikaci udržel teoretické naděje na předstižení Lamyho Chapuise, který má tři závody před koncem seriálu náskok 183 bodů.

Sobotní vítěz Bernhard Gruber z Rakouska skončil tentokrát 23., jeho krajan Christoph Bieler po triumfu ve skoku klesl na šestou pozici, a tak čest rakouské velmoci zachránil třetím místem a vyrovnáním svého maxima této sezony Mario Stecher.

Filed in: Sport, Zimní sporty