2:29 pm - Středa Říjen 17, 2018

Vláda spustila vysvětlující kampaň k sociální reformě

PRAHA – Vláda dnes spustila informační kampaň, která má za cíl vysvětlit všechny změny,které nastaly od 1. 1. 2012 v sociální problematice.

Socialni reforma - novy web
Ilustrační foto

Státní správa nebyla na start nového systému vyplácení dávek a další novinky připravena a na úřadech vznikal zmatek. Lidé jsou zmatení a nespokojení. I proto chce stát informační kampaní nervózitu zklidnit.

Vláda proto připravila příručku „Změny 2012“, která dnes vyšla jako příloha v deníku MF Dnes a během tohoto týdne postupně vyjde i v několika dalších tuzemských denících. Oslovit tak míní téměř čtyři miliony čtenářů.

„Příručka na modelových příkladech přesně ukazuje, co se změnilo pro rodiny s dětmi, zaměstnance či zdravotně postižené,“ upřesnil mluvčí vlády Jan Osúch.

Vláda ušetřila na provizích

Celá kampaň v českých denících podle Osúcha vyjde vládu na 2,7 milionu korun bez daně.

„I bez mediálních agentur jsme při individuálních jednáních s vydavatelstvími dosáhli velmi příznivých cen,“ poznamenal vládní mluvčí. Cílem podle něj bylo především zveřejnit užitečné přehledy a vysvětlující tabulky. „Nikoli utrácet desítky či stovky milionů za nákladné reklamní kampaně a pouhá reklamní gesta na vládu‘,“ dodal Osúch.

Foto: archiv ROL CZ

Filed in: Česko, Sociální péče

Comments are closed.