12:59 pm - Středa Listopad 14, 2018

Kvůli přívalům sněhu kolabovala na Slovensku doprava

BRATISLAVA – Husté sněžení zkomplikovalo dopravu na Slovensku. Na mnohých místech napadlo v průběhu dvou posledních dní přes jeden metr nového sněhu.

Nejkritičtější situace je podle serveru SME v regionu Kysuce. Místní obec Klobočov vyhlásila vyhlásila ráno mimořádnou situaci. Žáci dostali mimořádné prázdniny.

„Je to tu kritické. Ve městě napadlo přes noc až jeden a půl metrů sněhu,“ řekl starosta Klobočova. Mimořádnou situaci vyhlásily i obce Považská Bystrica a Handlová.

Doprava kolabuje na hraničních přechodech s Českou republikou, kde stojí kolony kamionů. Obdobná situace je na i dálnici mezi Bytčou a Žilinou, kde kamiony stojí v odstavném pruhu. Slovenská policie je začala odstavovat na parkoviště už na dálnici z Bratislavy do Žiliny. Navíc na mnohých tazích je velmi špatná viditelnost. Na východním Slovensku jsou neprůjezdné úseky v okresech Poprad a Stará Ľubovňa.

Nejvíce sněhu napadlo v Čadci a rekordy zaznamenaly také v Prievidze. Sněhová kalamita se zatím nerozšířila na sever země.

Zdroj fotografie: sxc.hu

Filed in: Slovensko

Comments are closed.