10:26 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Sněžení komplikuje dopravu na Slovensku

FOTO: Sněhová kalamita, Zdroj: MediafaxDONOVALY – Po Rakousku trápí nepřízeň počasí i obyvatele Slovenska. Pod sněhem jsou slovenské okresy Banská Bystrica a Brezno. Kamiony neprojedou některými horskými průsmyky. 

V průsmyku Donovaly v Nízkých Tatrách leží vrstva uježděného sněhu, na ni padá další sníh. Silnice jsou neprůjezdné pro vozidla delší než deset metrů. Stejná situace je i v průsmycích Skýcov, Herlianské Sedlo a Veľké Pole, kde by řidiči měli nasadit sněhové řetězy.

Dopravu v průsmyku Čertovica komplikuje husté sněžení a vítr. Průsmyk Šturec je sjízdný. V nižších polohách okresů Brezno a Banská Bystrica ztěžuje silniční dopravu několikacentimetrová vrstva tajícího sněhu. Dušan Škubák z Banskobystrické regionální správy silnic sdělil, že do terénu nasadili všechny posypové vozy a sněžné pluhy.

Některé rakouské silnice jsou stále uzavřené 

V počasím zkoušeném Rakousku se dnes situace zlepšila. V mnoha horských oblastech byl snížen stupeň lavinového nebezpečí. I nadále však zůstávají uzavřeny některé dopravní tahy na západě země. Jsou na nich převrácené stromy, nebo je ohrožují laviny.

S problémy musí řidiči počítat u lyžařských středisek Ischgl a Galtür v Tyrolsku. Zdejší silnice jsou kvůli nebezpečí sesuvu sněhu uzavřeny. O tom, kdy budou města opět dostupná, se rozhodne dnes odpoledne. Naopak ve Vorarlbersku jsou již všechny pozemní komunikace průjezdné.

I nadále si lyžaři musí být vědomi nebezpečím lavin. Na prudkých svazích je může uvést do pohybu i jenom malá zátěž.

Související články:
Situace v Rakousku se zlepšuje. Některé silnice jsou již průjezdné

Zdroj: Mediafax, ČTK
Zdroj fotografie: Mediafax

Filed in: Evropa, Rakousko, Slovensko

Comments are closed.