8:12 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Pustevny se promění ve Sněhové království. Umělci budou dělat sochy z ledu

PUSTEVNYBeskydské Pustevny se ode dneška, středy 11. ledna, promění na dějiště tradičního Sněhového království. Sochařské sympozium potrvá do neděle 22. ledna a akce se nově účastní i děti ze škol. 

Sněhové království patří mezi velmi oblíbené akce. Přes 140 soch, které vznikly během předchozích třinácti ročníků, si podle odhadu organizátorů prohlédlo asi 140 tisíc návštěvníků.

Sochy budou tvořit i  sochaři ze zahraničí a děti

Při letošním sympoziu má vzniknout sedmnáct soch, z toho jedenáct jich vytvoří profesionální sochaři. Kromě českých sochařů přijedou i umělci ze Slovenska, Bulharska a Polska. Zpracovávat budou jedenáctitunové sněhové válce vysoké tři metry o průměru tři metry.

Novinkou letošního ročníku je, že sochy budou vytvářet i děti ze škol, které se zapojily do soutěže vyhlášené pořadateli Sněhového království.  Školáci ale budou sochy vytvářet ze sněhu,  protože na ledové sochy se použivají ostré nástroje a pro děti by to nebylo bezpečné. K ruce jim při tvorbě soch budou lopatky, motyčky a polévkové lžíce.

Sochy profesionálů budou moci lidé obdivovat během víkendu 14. až 15. prosince, jejich výstava pak potrvá až do 20. ledna. Sochy dětí budou ke zhlédnutí o víkendu 21. až 22. ledna. Soutěž o víkendech vždy doplní program Rádia Čas. Po celý den bude znít hudba, připravené jsou soutěže pro děti, rozhovory s výtvarníky, taneční a hudební vystoupení i karaoke show.

 Zdroj fotografie: dagi.cz

Filed in: Česko

Comments are closed.