1:20 am - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Česko zasáhla sněhová kalamita, která komplikuje dopravu

ČESKO – Sněhová kalamita zasáhla v noci na čtvrtek téměř celou Českou republiku. Silnice jsou na mnoha místech neprůjezdné. Agenturu Media Press Servis / ROL.CZ  o tom informovali operační důstojníci hasičů i silničářů. 

Ilustrační foto

Celkem je uzavřeno na 50 silnic. Na Prostějovsku dokonce hasiči v noci evakuovali z uvízlých automobilů zhruba 30 lidí.

„Vzhledem k přetrvávající situaci s počasím je pro nákladní vozidla zcela uzavřený hraniční přechod z Harrachova do Polska,“ uvedl Petr Šén,  provozní ředitel společnosti Silnice LK, která spravuje silnice v Libereckém kraji.

Kamiony nemohou ani na silnice první třídy mezi Chomutovem a Horou Svatého Šebestiána a na Chrudimsku u obce Trhová Kamenice. Úplně uzavřeno je 47 silnic druhé a třetí třídy především v Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Sníh zastavil také dopravu mezi Litomyšlí a Českou Třebovou, na státní silnici z Poličky do Svitav a na mnoha dalších místech Svitavska a Orlickoústecka.

Problémy jsou i na jihu Čech, v celé oblasti Šumavy. Silničáři nedoporučují řidičům nákladních vozidel a kamionů se do těchto lokalit vydávat. V noci tam v deseti minutách napadlo 15 centimetrů sněhu.

Na mnoha místech Česka nejezdí kvůli sněhové kalamitě vlaky. Vyjma Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého a Olomouckého kraje, jde o všechny zbývající kraje, kde hlásí problémy s provozem na železnici.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/ René Kekely

Zdroj fotografiewww.flickr.com/aginorz  

Související články:

http://www.regiononline.cz/2012/02/16/lide-uvizli-v-zavejich/
http://www.regiononline.cz/2012/02/16/vlaky-mezi-boleslavi-a-melnikem-stoji-kvuli-snehu/

Filed in: Česko

Comments are closed.