2:28 pm - Středa Říjen 17, 2018

Severozápad USA očekává nejhorší sněhovou bouři za sedmdesát let

SEATTLE – Severozápad Spojených států se připravuje na největší sněhovou bouři za posledních 70 let. Napadnout by zde mohlo až pětadvacet centimetrů, v horských oblastech až metr  sněhu. Dnes ráno o tom informovala CNN.

Sněhová bouře postupuje od jihu a západu, měla by se spojit se studeným větrem z Kanady a vytvořit husté sněhové srážky.

Meteorologové už varovali pobřežní oblasti před silnými větry, které by mohly místy dosahovat až síly hurikánu, způsobit výpadky proudu a polámat stromy.

Po hustém sněžení by mohly přijít dešťové srážky a způsobit povodně. Povodňové nebezpečí bude představovat i tající sníh.

Sněhová bouře ochromí dopravu

Sněhové srážky by měly zasáhnout především stát Washington, ale připravuje se na ně i jeho jižní soused Oregon. První sněhová bouře zasáhla severozápad Spojených států už v pondělí a v úterý. Dnes očekávána bouře by ovšem měla být ještě silnější.

Problémy bude pravděpodobně mít Mezinárodní letiště Seattle-Tacoma. Podle informací, které přinesla BBC, je možné, že většina letů bude odložena nebo zrušena.

Komplikace lze očekávat také na silnicích. Úřady doporučují řidičům, aby se na cesty vybavili baterkami, jídlem, pitím a dekami. O průjezdnost komunikací ve státě Washington se bude starat na 1250 lidí a 500 strojů.

Zdroj fotografie: Sxc.hu

 

Filed in: Amerika

Comments are closed.