2:10 am - Úterý Říjen 16, 2018

Slovácko se chce na jaře udržet v horní polovině tabulky

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Fotbalisté Slovácka vstoupí v sobotu do druhé části Gambrinus ligy. Jejich soupeřem bude v Praze tým Sparty, který je po 16 podzimních kolech v čele soutěže. Klub z Uherského Hradiště je osmý a na jaře by se chtěl udržet v horní polovině tabulky, uvedl to na internetových stránkách.

Ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí

“Rádi bychom udrželi, respektive posílili postavení nejlepšího moravského klubu a to jak v úrovni kategorie mužů, tak i v kategoriích dorostu,” řekl ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí. “Mužstvo má na udržení současných pozic a můžeme pohlížet i na příčky vyšší,” dodal.

Slovácko má za sebou zimní přípravu, během které absolvovalo i herní soustředění v Turecku. Dohromady odehráli svěřenci trenéra Miroslava Soukupa 13 duelů a jen čtyři z nich dokázali vyhrát. Negativní bilanci kouč nepřikládá velký význam.

“Nechci házet všechny přípravné utkání do jednoho pytle. Z počátku jsme často hráli v různě kombinované sestavě. Celkově hodnotím devět duelů, v nichž jsme nastoupili v silném složení. Z nich jsme čtyři utkání vyhráli, dvě remizovali a tři prohráli. Všechna tato utkání hodnotím z herního pohledu velmi slušně. V utkáních jsme obstáli a ani v jednom jsme výsledkově či herně nepropadli,” tvrdil Soukup.

Jedinou novou tváří gólman Melichárek

V kádru pro jarní sezonu si ponechal 19 fotbalistů. Jedinou novou tváří je gólman Dušan Melichárek ze švédského Malmö. Ten však bude krýt záda podzimní jedničce Miroslavu Filipkovi, který i v přípravě potvrdil vysokou výkonnost. V generálce proti Debrecínu chytil dvě penalty.

“Po příchodu Dušana se konkurence na brankářském postu nesmírně zkvalitnila. Ale řekl jsem mu, že jestli bude v zimě stejný jako Filipko, nemám důvod Mirovi nevěřit,” řekl Soukup.

Kádr Slovácka pro jarní část Gambrinus ligy:
Brankaři:
Miroslav Filipko, Dušan Melichárek, Milan Heča
Obránci: Martin Kuncl, Lukáš Kubáň, Tomáš Košút, Radek Mezlík, Jan Trousil, Petr Reinberk
Záložníci: Vít Valenta, Ladislav Volešák, Filip Hlúpik, Vlastimil Daníček, Michal Kordula, David Pavelka, Lukáš Fujerik
Útočníci: Libor Došek, Josef Čtvrtníček, Václav Ondřejka

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ
Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.