6:46 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Slovácká inscenace Harold a Maude se objeví i v televizi

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Téměř 70 beznadějně vyprodaných repríz, přes 25 tisíc diváků, cena Thálie pro představitelku hlavní role Květu Fialovou a enormní zájem po celé republice, to je prozatímní bilance jedné z nejžádanějších inscenací Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Černá komedie Harold a Maude se nyní objeví i na televizních obrazovkách, ROL.CZ to sdělil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Česká televize natočila inscenaci do svého Zlatého fondu a ve čtvrtek 23. února ji odvysílá. Česká televize pořizuje záznamy uherskohradišťských inscenací pravidelně. Diváci u obrazovek mohli obdivovat například Divou Báru, Lišku Bystroušku, Bratry Karamazovy a další tituly. „Uherskohradišťští divadelníci dělají svoji práci srdcem a na každé inscenaci je to znát. Nedivím se, že je tady v regionu mají diváci tak rádi. Jen v Praze to ještě nevědí všichni, tak rád využívám každé příležitosti, abych o nich dal světu vědět,“ prohlásil režisér televizního záznamu Ján Novák, jenž stál u zrodu i většiny předchozích přenosů ze Slováckého divadla. Tento však bude opatřen i rozhovorem s představiteli hlavních rolí Josefem Kubáníkem a Květou Fialovou, v němž prozradí i něco ze soukromí.

„Příběh Harolda a Maude je tak trochu o nás. Zažíváme podobné situace, máme se, myslím, i stejně tak rádi. Diváci říkají, že je to z jeviště poznat. A o to nám šlo. Každé představení je tak pro nás divadelní bohoslužbou,“ podotkla představitelka svérázné hraběnky Maude Květa Fialová.

Všechny dostupné reprízy Harolda a Maude jsou beznadějně vyprodané, a to nejenom v Uherském Hradišti, ale také v Brně, kde divadelníci vystoupí 26. února v rámci festivalu Trialog. Televizní záznam měl být odvysílaný už na konci prosince, ale kvůli úmrtí Václava Havla byl odložen. Nyní bude Haroldovi a Maude patřit ve čtvrtek čas od 21 hodin na ČT2.

Zdroj fotografie: Slovácké divadlo

Text: MDPS.ROL1

Filed in: Zlínský kraj

Comments are closed.