2:09 am - Úterý Říjen 16, 2018

Do fotbalové Slavie přichází mladý Slovák Čonka

PRAHA – Do základní sestavy pražské Slavie a na její levý kraj obrany se bude chtít zapracovat slovenský obránce Matúš Čonka. Ten do klubu přestoupil z MFK Košice a v Praze podepsal smlouvu na tři roky. Informaci zveřejnily webové stránky sešívaných.

Po dohodě obou klubů nebudou zveřejněné žádné podmínky přestupu mladého fotbalisty. „Jednalo se o plánované řešení na levou stranu obrany. Matúš Čonka patřil mezi vytypované hráče, měli jsme ho v hledáčku delší dobu. Jsem velmi rád, že se podařilo přestup tohoto talentovaného hráče slovenské jednadvacítky dotáhnout do úspěšného konce,“ vysvětlil generální ředitel Slavie Miroslav Platil.

„O hráče se intenzivně zajímal francouzský klub St.-Étienne, kde byl i na zkoušce. Do jednání ale vstoupila Slavia, která reagovala rychleji a konkrétněji. Po vzájemné dohodě s Matúšem a vzhledem k vývoji jeho fotbalové kariéry jsme se rozhodli pro korektní nabídku Slavie,“ sdělil hráčův agent Marcel Podolák.

Čonka nastupoval ve slovenské nejvyšší soutěži za MFK Košice od sezony 2009/2010. Odehrál tam zatím 53 utkání a dalších 5 v tamním poháru. Je také členem slovenské reprezentace do 21 let, za kterou odehrál osm zápasů a připsal si jeden se gól.

Zdroj fotografie: fickr.com/wjarrettc

Filed in: Fotbal

Comments are closed.