6:49 am - Pondělí Červenec 16, 2018

AKTUALIZOVÁNO: Příbram – Slavia 0:0, Liberec – Hradec 3:1

PŘÍBRAM – První jarní vystoupení mají po páteční předehrávce Dukla-Žižkov (3:0) za sebou i fotbalisté Příbrami a Slavie. Oba celky se po nepříliš pohledném zápase rozešli smírně po výsledku 0:0. Domácí se tak posunuli na páté místo, sešívaní zůstavájí desátí. V druhém odpoledním zápase porazil druhý Liberec 3:1 Hradec Králové.

Logo fotbalové Gambrinus ligy

Především v prvním poločase toho Příbram ani Slavia  necelým čtyřem tisícovkám fanoušků příliš nepředvedly a pokud někdo zapomněl na časný výkop zápasu a dorazil až na druhou půli vlastně o nic podstatného ani přišel.

Hostům pomohlo poločasové střídání a příchod agilního Blažka. V úvodu druhého dějství se tak sešívaní dostali do několika slibných šancí, leč selhali v koncovce. Hurkovi nevyšel krok, Jarolímův volej letěl mimo Hruškovu branku.

Lépe se nevedlo ani Blažkovi, ve svých dvou vyložených střeleckých pozicích také on selhal. Stejně se vedlo i domácím, kteří nedokázali výrazněji ohrozit Čontofalského náhradníka Berkovce.

Příbramští remízou natáhli svou šňůru bez porážky na číslo pět, svěřenci kouče Straky čekají na tříbodové vítězství už čtyři utkání. Slavia opět potvrdila, že útok je její největší slabinou, pouhých patnáct vstřelených branek a to znamená čtvrtou nejhorší ofenzivu v lize.

Breznaník se Štajnerem dovedli Liberec k vítězství

Zatímco domácí nastoupili v ideální sestavě, Hradečtí se museli obejít bez čtyř opor základní jedenáctky a především v úvodních hodině hry to bylo na hřišti znát. V 31. minutě otevřel skóre zápasu agilní rychlík Breznaník, který potvrdil, že neztratil nic ze své podzimní formy.

Krátce po změně stran přidal druhou trefu další liberecký ofenzivní tahoun Jiří Štajner a domácí kráčeli poklidně za triumfem. Jejich jízdu sice zbrzdil gól Hochmeistera sedm minut před koncem, v nastavení ale přidal třetí pojistku na zasloužené domácí výhře Bosančič.

• Výsledky 17. kola první fotbalové ligy:

1. FK Příbram – Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Franěk – Gallo, Lakomý. ŽK: Ricka, Divíšek, Kraus – Latka, Böhm. Diváci: 3340.

Slovan Liberec – FC Hradec Králové 3:1 (1:0)
Branky: 32. Breznaník, 52. Štajner, 90. Bosančič – 83. Hochmeister. Rozhodčí: Drábek – Vysloužil, Dobrovolný. ŽK: Fleišman, Karišik, Gebre Selassie, Vácha, Štajner – Pávek, Jedunov. ČK: 72. Jedunov. Diváci: 3897.

O zápase Sparta – Slovácko 1:0 čtěte více zde!

Filed in: Fotbal, Sport