9:09 am - Pondělí Prosinec 17, 2018

Školní výlet je v kinech

PRAHA – V kině Lucerna se 22. února uskutečnila slavnostní premiéra filmu Školní výlet od scénáristy a herce Tomáše Magnuska. Bývalých spolužáci, dnes již důchodci, zjišťují, že v jiné době prožívali své mládí a v úplně jiné době se odvíjí podzim jejich života.

Vzpomínka na Bořivoje Navrátila

Film Školní výlet není určen jen pro starší generaci, naopak, je ukázkou, že to mladým i starším může společně fungovat. Herecké legendy, které si ve filmu zahrály, se už nepodaří dát nikdy dohromady. Jedním z nich je totiž i nedávno zesnulý Bořivoj Navrátil, který ve filmu zahrál ředitele sanatoria.

Láska je tu napořád

Vedle Bořivoje Navrátila si ve filmu Školní výlet, který se drží hesla „nepřestávej věřit vlastním snům, láska je tu napořád“, zahráli takové osobnosti jako je Jiřina Jirásková, Uršula Kluková, Kamila Moučková, Libuše Švormová, Stanislav Zindulka, Ladislav Trojan, Michaela Nosková, David Novotný, Miriam Kantorková, Jan Bendig či Agáta Hanychová.

Další svlékání neplánuje

Na slavnostní premiéru se dostavila i Libuše Švormová, která  byla z filmu nadšena. „Je to srdeční záležitost a příběh o starších lidech, na které se v poslední době zapomíná. Jednou tyto filmy budou mít velkou cenu,“ řekla pro RegionOnline.cz (ROL.CZ) známá herečka. Věčně dobře naladěná Uršula Kluková se ve filmu dokonce odhalila a svůj čin komentovala slovy: „Já jsem do toho nechtěla jít, ale přemluvili mě, tak jsem se ve svých sedmdesáti letech svlékla. S tím je už ale konec, rozhodně nic dalšího neplánuji.“

Zdroj: David Novotný
Zdroj fotografie: Petr Brodecký

Filed in: Film a TV, Kultura

Comments are closed.