5:14 am - Pátek Říjen 19, 2018

Silnice na Vysočině pokryl sníh. Řidiči při smyku končí v příkopu

Žďársko/ Na Ždársku šetřili dopravní policisté včera odpoledne tři dopravní nehody s celkovou škodou 53 tisíc korun a jedním lehkým zraněním. Všichni tři řidiči dostali smyk na silnici pokryté zledovatělým sněhem.

„Řidiči v současné době musí již s ohledem na povětrnostní podmínky dbát zvýšené opatrnosti, neboť po sněhových přeháňkách na silnicích zůstává sněhová pokrývka. Mokrý sníh se rychleji ujezdí a silnice se stává kluzkou,“ informovala komisařka Jana Martincová.

První nehoda se stala v jednu odpoledne. Čtyřicetiletý řidič jel s osobním automobilem Škoda Octavia od Bobrůvky směrem k obci Pikárec. Vozovka v té době byla již pokryta souvislou vrstvou uježděného zledovatělého sněhu. Průjezd prudkou pravotočivou zatáčkou při smyku řidič nezvládl. Auto se dostalo do protisměru, sjelo do příkopu a zachytilo o strom. Muž se při nehodě lehce zranil, škoda na autě byla 20 tisíc korun.

Další nehoda se stala o hodinu později mezi obcemi Nové Dvory a Ronov nad Sázavou. Třiačtyřicetiletá řidička řídila automobil Citroen Xsara Picasso na přímém úseku v mírném klesání. Na silnici se nacházela rovněž souvislá vrstva rozježděného kluzkého sněhu. Dostala smyk a po přejetí do protisměru sjela do příkopu. Řidička vyvázla bez zranění, na autě je škoda asi jedenáct tisíc korun.

Třetí nehoda ve tři odpoledne se stala v obci Polnička. Devětatřicetiletý řidič s osobním automobilem Ford Mondeo přijíždějící od obce Račín, chtěl odbočit na křižovatce vpravo. V prudké pravotočivé zatáčce však na zledovatělém sněhu dostal smyk. V protisměru vyjel ze silnice a jízdu ukončil náraz do sloupu elektrického vedení. Řidič vyvázl bez zranění, škoda na autě je 22 tisíc korun.

Filed in: Kraj Vysočina

Comments are closed.