5:11 am - Pátek Říjen 19, 2018

Severní spojka má zlepšit dopravu. Připomínky mohou padat do 6. ledna

České Budějovice/ Až do 6. ledna se mohou obyvatelé Českých Budějovic vyjadřovat k návrhu územního plánu města ve vazbě na takzvanou Severní spojku. Tou se rozumí budoucí dvoupruhová silnice, které by spojila okružní křižovatku u Globusu a Pražskou třídu.

„Tato stavba obsadila první místo mezi plánovanými stavbami podle jejich přínosu k řešení dopravní situace v Českých Budějovicích,“ řekla náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Původní „vyboulenou“ část trasy severně od Kněžských Dvorů se město rozhodlo změnou územního plánu napřímit. Napřímená varianta bude levnější, méně zasáhne do obytných částí i do biokoridoru Vltavy. Tuto variantu akceptoval Jihočeský kraj i ministerstvo dopravy.

Severní spojka propojí západní a východní břeh Vltavy, zkrátí jízdu i vzdálenosti po městě, zvláště těžké kamionové dopravy. Hlavně odlehčí městskému okruhu.

Lidé mohou do návrhu nahlédnout na městském webu nebo na odboru územního plánování, a to až do 6. ledna. Poté svolá radnice jednání. O jeho termínu bude veřejnost včas informovat.

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.