2:06 am - Neděle Říjen 21, 2018

Senát zvolil do etické komise třetího odboje faráře Rejchrta

PRAHA – Senát ve čtvrtek zvolil do Etické komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu evangelického faráře a někdejšího mluvčího Charty 77 Miloše Rejchrta.

Miloš Rejchrt (vlevo)

Miloš Rejchrt (vlevo) je členem etické komise pro třetí odboj

Zákon o takzvaném třetím odboji, který vstoupil v účinnost loni 17. listopadu, počítá se vznikem devítičlenné etické komise. Senát a sněmovna tam ale zatím zvolili jen po jednom zástupci.

Senát do etické komise ve čtvrtek zvolil faráře a někdejšího mluvčího Charty 77 Miloše Rejchrta, sněmovna již předtím advokáta a někdejšího disidenta Stanislava Devátého.

Další členové komise budou zvoleni

Sedm míst je stále volných, žádný jiný kandidát volbou neprošel, parlamentní komory by měly zvolit další členy na svých nadcházejících jednáních.

Komise bude mít na starosti posuzování a prozkoumání žádostí lidí, kteří budou žádat o uznání protikomunistického odbojáře.

Miloš Rejchrt  byl mluvčím Charty 77 v letech 1980 až 1981. Do 30. listopadu loňského roku byl druhým farářem ve farním sboru Českobratrské církve evangelické v Praze 8 – Kobylisích, v Kostele u Jákobova žebříku. Nyní je podle Wikipedie v důchodu a překládá z francouzštiny.

Zdroj fotografie: Univerzita Karlova

Filed in: Česko, Z parlamentu

Comments are closed.