8:47 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Santorum dotahuje na Romneyho

WASHINGTON – Bývalý americký senátor a republikánský kandidát na prezidenta Rick Santorum dosáhl v předvolebních průzkumech lepšího umístění než jeho soupeř Mitt Romney. Nyní je čeká tuhý boj v nadcházejících primárkách, které proběhnou 28. února ve státě Michigan.

Rick Santorum

Voliči dali v průzkumech veřejného mínění Santorumovi přednost před Romneym o 2 procentní body. První anketa proběhla v rámci národního hlasování a její výsledky zveřejnilo sdružení Pew Research Center v pondělí.

Santorum předběhl Romneyho o 2 procenta

O 2 procenta porazil Santorum Romneyho také v národním průzkumu společnosti Gallup. V Michiganu, který je přitom Romneyho rodným státem, pak Santorum získal dokonce o 15 procent více.

Konzervativnější voliči totiž nemají s mírnějším Romneym takové sympatie jako se sociálním konzervativcem Santorumem, který navíc může ještě vytěžit z bojů mezi republikány a demokraty ohledně potratů, sňatků homosexuálů či antikoncepce, které probíhají v posledních týdnech.

V Michiganu je Santorum favoritem

Celkově získal Santorum v prvním průzkumu 30 a Romney 28 procent hlasů, v anketě sdružení Gallup pak pro Santoruma hlasovalo 32, pro Romneyho 30 procent republikánských voličů. Na třetí příčce se umístil Newt Gingrich s 16 procenty hlasy.

Předvolební průzkum v Michiganu pak zcela jasně favorizoval Santoruma s 38 procenty oproti 23 procenty hlasů pro Romneyho.

Zdroj fotografie: wikipedia.org

Filed in: Amerika, Svět

Comments are closed.