8:48 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Parkování v centru Plzně? Bude hůř

PLZEŇ – Pořádný bič na motoristy upletli na svém posledním zasedání radní plzeňského magistrátu. Chtějí rozšířit zóny placeného parkování téměř na všechny oblasti vnitřního města. V nejbližších měsících si motoristé budou pořádně rozmýšlet, zda se vypraví do města autem. Redakci Media Press Servis ROL.CZ informoval o plánech magistrátu Petr Rund (ODS), náměstek primátora.  

Ilustrační foto

Náměstek Rund uvedl, že v Plzni nevznikne žádná nová parkovací plocha, kde by mohli lidé parkovat zdarma.

“Rozsah území placeného parkování není omezený pouze na vnitřní centrum, ale sleduje také potřeby regulace parkování v navazujících územích Bory, Slovany, Hamburk, Roudná i další místa. Navržené rozšíření zóny placeného parkování bude nutné promítnout do Parkovacího řádu města,” uvedl náměstek Rund.

 150 nových parkovacích automatů

Zatím ale nedokázal odhadnout, od kdy se začne platit parkovné i v dalších ulicích. Podle jeho slov to nebude dříve než půl roku, protože město musí nejprve vypsat výběrové řízení na nákup 150 nových parkovacích automatů a postupně je pak začne rozšiřovat do ulic. Nové parkovací automaty umožní Plzeňanům platit parkovné pomocí Plzeňské karty nebo prostřednictvím sms zpráv.

Co věděl náměstek Rund zcela jistě je to, že jako první na řadu přijde při rozšíření placených zón parkování Kolárova ulice, Bendova ulice a městská část Roudná. V ulicích Kolárova a Bendova parkují automobily ve dvou řadách vedle sebe, nemohou tam projet ani hasiči. Na Roudné si zase stěžují její obyvatelé, že auta tam stojí úplně všude,“ uvedl pro Media Press Servis ROL.CZ Rund.

Rund: Změny v parkování by měli uvítat rezidenti

Ve spolupráci s jednotlivými obvody a podle jejich potřeb vytvořil magistrát několik podoblastí, do kterých se placené parkování rozšíří. Magistrát na území města míní vybudovat několik nových parkovacích domů nebo podzemních garáží.

Změny v systému parkování by měli podle Runda uvítat především rezidenti žijící v centru města, kde kolem náměstí Republiky vyblokuje magistrát 100 míst pro rezidenty a zmizí tam stejný počet placených míst k parkování. Otázkou zůstává, kolik rezidentů tam získá parkovací kartu, protože většina bytů v této oblasti se pronajímá lidem, kteří tam nemají trvalé bydliště.

Zdroj textu: Media Press Servis ROL.CZ

Zdroj fotografie: www.flickr.com/AgentAkit

Filed in: Plzeňský kraj

Comments are closed.