8:46 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

ROZHOVOR: Marta Jandová si zahraje královnu

PRAHA: Zpěvačka a dcera jednoho z našich největších rockerů Petra Jandy, Marta Jandová, je poslední dobou v jednom kole. Zkouší totiž v muzikálu Hamlet, jehož premiéra 22. března v Divadle Broadway se nenápadně blíží. Pro RegionOnline.cz (ROL.CZ) řekla, jak se jí nový muzikál zkouší.

Marto, jak se cítíte v krásných kostýmech královny, které se vám šijí přímo na tělo?
Kostýmy jsou velice jednoduché a mě se moc líbí. Vůči kostýmům na Monu Lisu to je velký kontrast, protože ty byly hodně zdobené. Přece jenom ale hraji královnu, tedy dámu v letech a ne Ofélii, takže se kostýmy musí hodit k „věku“ její role. Navíc zastávám názor, že v jednoduchosti je krása. Už jsem byla na dvou zkouškách a šaty už získávají  tu správnou podobu. Pomalu finišujeme a já se v nich cítím moc dobře.

Jak probíhají jevištní zkoušky?
Zkoušky probíhají dobře. V Hamletovi máme fajn partu a funguje tady y spousta nových lidí, což je vždy zajímavé. Zatím ještě zkoušíme bez kostýmů a v dekoracích Kleopatry, ale už máme zvuk a muzikál mě začíná děsně bavit. Jenom teď malinko nestíhám, mám vedle Hamleta ještě hodně práce a zkoušek, takže se těším až bude po premiéře a trošku si na konci března oddechnu.

Takže jste musela hodně zamíchat časem?  

Přesně tak, využívám každou volnou minutu. Lítám z venčení psa do divadla, v pauze zase běžím venčit, pak opět do divadla a  večer hraju. Je to docela kolotoč a jsem unavená. Zase mám ale super práci, takže si nestěžuji.“

Zdroj fotografie: M.J.Polák


 

Filed in: Česko, Komentáře

Comments are closed.