2:24 pm - Středa Říjen 17, 2018

Někteří rozhodčí nestihnou začátek Gambrinus ligy, propadli v testech

PRAHA – Ve středu se uskutečnilo shromáždění profesionálních klubů před startem jarní části Gambrinus ligy. V pražských Vršovicích oznámila předsedkyně komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky (FA ČR) Dagmar Damková, že někteří rozhodčí propadli v testech.

Ligové shromáždění bylo zahájeno minutou ticha za zesnulého místopředsedu Sparty Lukáše Přibyla.

Opravné zkoušky pro neúspěšné rozhodčí budou v březnu. „Dagmar Damková na ligovém shromáždění podala informaci o testech rozhodčích před zahájením sezony v Brně. Někteří nesplnili podmínky z kondičního hlediska, jiní neměli požadované výsledky ve znalostních testech. Paní Damková oznámila, že nebudou nasazováni do zápasů, dokud neudělají opravné zkoušky, což by se mělo uskutečnit do 8. března,“ uvedl na tiskové konferenci tiskový mluvčí FA ČR Jaroslav Kolář.

Kromě neúspěšných rozhodčích se setkání týkalo například také schůzky Miroslava Pelty, předsedy FA ČR, s prezidentem UEFA Michelem Platinim. „Nebylo to pouze jednání diplomatické a zdvořilostní, řešilo se zapojení českého fotbalu do různých projektů UEFA včetně čerpání některých dotací. Přišla řeč i na vstupenky pro české fanoušky na mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině v tomto roce. Z jednání vyplynulo, že naši fanoušci při vyplňování formulářů, na nichž se žádá o lístky, nekomunikují s UEFA zrovna ideálně. Například se bojí vyplňovat čísla kreditních karet, kterými se kryje objednávka vstupenek,“ řekl Kolář.

Ligovým shromážděním byla také potvrzena termínová listina pro jaro 2012. Gambrinus liga začne už tento pátek a poslední zápas se odehraje v neděli 13. května.

Zdroj fotografie: flickr.com/Nick Bastian Tempe, AZ

 

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.