3:40 pm - Sobota Říjen 15, 9233

Berdych po výprasku od Del Potra v Rotterdamu končí

ROTTERDAM – Druhé finále na okruhu ATP si český tenista Tomáš Berdych nezahraje. Rozhodla o tom sobotní semifinálová prohra 3:6 a 1:6 na turnaji v Rotterdamu od Argentince Juana Martína Del Potra.

Tomáš Berdych

Byl to rychlý proces. Tomáš Berdych odehrál v semifinále nizozemského podniku nejhorší utkání v roce 2012. Jeho trápení v rotterdamské hale, kterým skončila jeho sedmizápasová vítězná série, trvalo pouhých 75 minut. Během nichž se mu nepovedlo ani jednou prorazit servis svého soka, naopak sám kazil, na co sáhnul.

O rázu zápasu rozhodl vlastně už první game. Česká jednička si hned na úvod duelu s argentinským sokem prohrál vlastní servis a bylo zřejmé, že se do sobotního časného odpoledne nevyspala příliš dobře.

Světová desítka a nasazená trojka turnaje Berdycha drtila ve všech směrech, po svém vlastním první servisu za celý zápas ztratil Del Potro pouze tři míčky. V první setu dovolil soupeři uhrát při každé ze svých čtyř her na podání vždy maximálně jeden fiftýn. Nebylo překvapením, že první dějiství získal za 38 minut do své moci v poměru 6:3.

Berdych působil ve druhém setu bezradně

Stejně mizerně jako do první sady vstoupila turnajová dvojka i do té druhé. Argentinec se rychle dostal do vedení 2:0 a když následně při vlastním podání otočil pěti míčky stav z 0:40 až na vedení 3:0 v setu, o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

V šesté hře druhé sady ještě odvrátil rezignovaný Berdych potupného kanára, poté však Del Potro ukončil zápas suverénně další čistou hrou. Rodák z Valašského Meziříčí tak prohrál s vytáhlým jihoamerickým sokem třetí zápas za sebou.

Del Potra ve finále bude čekat nejvýše nasazený a světová trojka Roger Federer, který ve třech setech porazil Nikolaje Davyděnka 4:6, 6:3 a 6:4.

• Turnaj ATP 500 v Rotterdamu:

Semifinále: Tomáš Berdych (2. – ČR) – Juan Martín Del Potro (3. – Arg.) 3:6, 1:6 – čas zápasu: 75 minut.

Filed in: Sport, Tenis