2:10 am - Úterý Říjen 16, 2018

Romney zvítězil v primárkách v New Hampshire

FOTO: Vlajka USA, zdroj: sxc.huNEW HAMPSHIRE (USA) –  V druhých republikánských primárkách, které se konaly v New Hampshire, zvítězil favorizovaný Mitt Romney. Bývalý guvernér státu Massachusetts dostal od voličů 39 procent hlasů.

Romney zvítězil minulý týden v Iowě, když o pouhých osm hlasů porazil svého rivala Ricka Santorunma.

Jako druhý skončil v primárkách v New Hampshire texaský kongresman Ron Paul, jenž si na svůj účet připsal 23 procent hlasů. Bývalý guvernér Utahu, Jon Huntsman, skončil se 17 procenty hlasů na třetím místě.

Romneyho souputník propadl

Někdejší pensylvánský senátor Santorum, který šlapal v primárkách v Iowě Romneymu na paty, získal něco málo přes devět procent hlasů.

Primární volby v New Hampshire jsou druhé v pořadí. Volební klání, ze kterého má vzejít republikánský kandidát na prezidenta, odstartovalo minulý týden v Iowě a postupně se uskuteční v každém ze států. Další kola se budou konat například 21. ledna v Jižní Karolíně a poté 31. ledna na Floridě.

Samotná prezidentská volba, kde se střetne současný prezident Spojených států Barack Obama s republikánským kandidátem, se uskuteční v úterý 6. listopadu.

Výsledky primárek v New Hampshire:

  • Romney – 39,4%
  • Paul – 22,8%
  • Huntsman – 16,9%
  • Gingrich – 9,4%
  • Santorum – 9,3%
  • Perry – 0,7%

Zdroj fotografie: Sxc.hu

Související:

Kam kráčí USA? Izolace, škrty v armádě a souboj s Čínou

Romney je favoritem pro nadcházející primárky v New Hampshire. Huntsman dotahuje

Prezidentské primárky v USA: Romney zvítězil o 8 hlasů

Filed in: Amerika

Comments are closed.