4:06 pm - Pátek Říjen 19, 2018

Pokud vyhraje Obama, Írán jednou použije jadernou zraň, varuje Romney

MESA, ARIZONA – Během včerejší televizní debaty republikánský kandidát na prezidenta Mitt Romney vzkázal Americe, že pokud Barack Obama vyhraje v letošních prezidentských volbách,  použije Írán v budoucnu jadernou zbraň. 

Republikánští kandidáti ve středeční debatě ostře kritizovali Obamův nedostatečně tvrdý postup proti íránskému jadernému programu. Podle nich Washington nesmí dopustit, aby  se Íránu podařilo vyvinout nukleární zbraň.

„Írán nesmí získat jadernou zbraň. V případě, že se tak stane bude Amerika v hrožení a atomová zbraň bude jednou použita. Jestliže budu prezidentem já, nestane se to. Pokud za prezidenta zvolíte Baracka Obamu, stane se to,“ prohlásil Romney.

Další primárky budou již příští týden

Odlišný názor zastává pouze Ron Paul, podle něhož jsou důkazy, že Íránci vyvíjí jaderné zbraně nepřesvědčivé. S Íránem je podle jeho slov nutné vyjednávat.

Další republikánské primárky se uskuteční 28. února ve státech Michigan a Arizona. Podle posledního průzkumu má Romney nad svým největším soupeřem Rickem Santorumem nepatrný náskok.

V případě, že se Romneymu podaří získat stát Michigan, ve kterém jeho otec působil několik let jako populární guvernér, stal by se opět favoritem  boje o nominace na prezidenta za Republikánskou stranu. Jeho postavením otřásla nedávná nečekaná a tvrdá porážka ve státech Missouri, Minnesota a Colorado, v nichž si 7. února připsal vítězství Rick Santorum.

Zdroj fotografie: wikipedia.org

Filed in: Amerika, Asie, Svět

Comments are closed.