7:51 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Roky týral manželku. Před Silvestrem to přehnal

ČESKÉ BUDĚJOVICE –  Nadávky, mlácení klackem a kovovou rourou od vysavače, zlomeniny na těle. Tohle zažívala celé roky žena z Českých Budějovic.

Její devětatřicetiletý manžel ji psychicky a fyzicky týral od roku 2004.  Jeho teror vyvrcholil koncem loňského roku. Před silvestrovskými oslavami muž hodil manželku na zem, šlapal po ní a nutil ji, aby mu oblékla ponožky. Případ se tak konečně dostal na stůl českobudějovickým kriminalistům. Ti podali návrh na vzetí muže do vazby.

Oběti domácí násilí by si měly uvědomit, že násilí nejsou povinni trpět a že násilí mezi blízkými není normální. Měly by vědět, že partner, který je týrá, své chování nezmění a že následující omluvy a to, že je milý, nic neznamená. Svůj útok opět zopakuje. Není jednoduché z tohoto kolotoče vystoupit a dříve než k němu oběti přistoupí, měly by nejdříve vyhledat odbornou pomoc a vypracovat si bezpečný plán odchodu od násilníka.  Každoročně je totiž v Česku zavražděno při domácím násilí několik desítek žen.

Policisté mohou násilníky vykázat na deset dní z jejich domovů. Tento zákon platí od roku 2009. Nejvíce vykázání násilníků z domovů vloni, od ledna do listopadu, evidují  v Ústeckém kraji. Tam vykázali na deset dní 190 pachatelů domácího násilí. Nejlépe si v republice stojí Plzeňský kraj, kde své domovy musela opustit jednadvacet násilníků.

Zdroj fotografie: policie.cz

Filed in: Česko

Comments are closed.