8:13 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

VIDEO: Dělostřelec Roberto Carlos ukončí kariéru

MADRID – Brazilský fotbalista Roberto Carlos se rozhodl na konci roku pověsit kopačky na hřebík. U fotbalu ale přeci jen zůstane, bude zastávat pozici funkcionáře ruského celku Anži Machačkala. Uvádí to server FIFA.com.

Roberto Carlos v dresu Machačkaly

„Moje hráčská smlouva v Anži končí až v červnu roku 2013, ale v prosinci mám možnost přestat hrát,“ cituje sportovní deník Marca brzy devětatřicetiletého Carlose.

Mistr světa z roku 2002 ale v ruském celku z Machačkaly zůstane. „Budu pokračovat v klubu jako asistent předsedy Suleimana Kerimova, s ním mám totiž smlouvu na celý život. Požádal mě, abych mu pomohl vytvořit strukturu klubu pro příštích deset let,“ řekl v rozhovoru rtuťovitý obránce.

Carlos, který má na kontě 125 reprezentační startů za Brazílii, prošel týmy Palmeiras, Realu Madrid, Interu Milán nebo Corinthians. „Jsem rozhodnutý skončit, má sportovní kariéra je kompletní. Jako hráč jsem prožil všechno, co se ve fotbale prožít dá,“ doplnil Roberto Carlos, který se chce také více věnovat své rodině.

V Machačkale působí kromě další velké fotbalové hvězdy kamerunského konýra Samuela Eto´a také Jan Holenda. Šestadvadvacetiletý český útočník do Ruska zamířil v roce 2010 z pražské Sparty.

TOP 10 gólů Roberta Carlose

[youtube cBQ364AzSXU 590 320]

Zdroj fotografie: fc-anji.ru

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.