7:52 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Robert Pattinson rozzářil Berlinale při premiéře snímku Bel Ami

BERLÍN – Idol dívčích srdcí Robert Pattinson, který si svou slávu vydobyl především účinkováním v populární filmové sérii Stmívání, představil na filmovém festivalu Berlinale ve světové premiéře historické drama Bel Ami.

Na červeném koberci ho doplnily jeho filmové partnerky Christina Ricciová a Holliday Graingerová. Následné promítání filmu patřilo mezi poslední velké taháky festivalu. V boji o hlavní trofej bude soupeřit mimo jiné také s hlavním německým favoritem s názvem Barbara, který může být prvním domácím filmem, jenž zvítězí v nejprestižnější kategorii.

Příběh filmu Bel Ami je založen na románu Guye de Maupassanta a zaměřuje se na životní osudy mladého muže, který využívá svých milovnických schopností k prosazení se do tehdejší smetánky.

Před samotnou projekcí Pattinson doufal, že fanoušci a fanynky budou vstřícní k jeho nové herecké poloze. „Nejhorší služba, jakou můžete svým fanouškům poskytnout je, když se začnete opakovat a taháte z nich jen peníze. Když se ale lidé zajímají o to, co děláte, a vy se snažíte přijímat i nové herecké výzvy, tak je to myslím úžasné,“ uvedl Pattinson.

Snímek Bel Ami vstoupí do českých kin 22. března pod názvem Miláček, druhá část závěrečného dílu ságy Stmívání pak v podzimních měsících. Fanoušci nově se prosazujícího herce se tak mají na co těšit.

Zdroj: www.bbc.co.uk
Zdroj fotografie: www.csfd.cz

Související články:
http://www.regiononline.cz/2012/02/04/berlinale-2012/
http://www.regiononline.cz/2012/02/10/62-rocnik-berlinale-zahajila-diane-krugerova-jako-kralovna-francie/
http://www.regiononline.cz/2012/02/16/naciste-utoci-z-mesice-v-nejdiskutovanejsim-filmu-berlinale/

Filed in: Aktuálně, Film a TV, Kultura

Comments are closed.