8:45 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Novým rektorem Jihočeské univerzity se stal Libor Grubbhofer

Budova Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Novým rektorem Jihočeské univerzity (JČU) v Českých Budějovicích se ve čtvrtek stal bývalý děkan Přírodovědecké fakulty Libor Grubbhoffer. Ve funkci, která je volená, by měl stát čtyři roky. Nahradil tak   Magdalenu Hrabánkovou, která loni v srpnu náhle zemřela.

Nového rektora zvolil akademický senát ve třetím kole. „Před ním odstoupil jeho protikandidát Miloslav Šoch,“ řekla novinářům mluvčí JČU Hana Bumbová.

Napínavá volba

Volba byla napínavá, neboť v prvních dvou kolech nezískal ani jeden z uchazečů dostatečný počet hlasů. Po odstoupení děkana Zemědělské fakulty Šocha hlasovalo 28 členů akademického senátu právě pro Grubbhoffera.

„Chci maximálně usilovat o to, abych v průběhu času dostál všem svým slibům a předsevzetím ve prospěch Jihočeské univerzity, s níž upřímně žiji a mám ji rád,“ uvedl po zvolení nový rektor.  Nyní chce prý utvořit pevný tým s jasnou vizí.

Nový rektor se zabývá výzkumem klíšťat

Rektor JČU, čtyřiapadesátiletý Libor Grubbhoffer vystudoval biochemii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Doposud působí na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity a zároveň na Parazitologickém ústavu Biologického centra Akademie věd ČR, kde od roku 1991 vede oddělení molekulární ekologie parazitů. Podílí na výzkumech klíšťat jako přenašečů lymské boreliózy a klíšťové encefalitidy. Na funkci rektora neúspěšně kandidoval už v roce 2010.

Jihočeskou univerzitu, která má osm fakult, navštěvuje přes 13 tisíc studentů. Od školního roku 2011/2012 otevřena sem nových studijních oborů.

Zdroj fotografie: kraj-jihocesky.cz

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.