7:08 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Radnice zachránila knihovnu na pražském Jarově

PRAHA, JAROV – Jedna z pěti poboček městské knihovny, která měla vzhledem k úsporným opařením zaniknout, se s definitivní platností rušit nebude. Radnice třetí městské části poskytla na její provoz 1,2 milionu korun. Píše o tom agentura Media Press Servis/ROL.CZ.

Ilustrační foto

Vedení městské knihovny chtělo pobočku zavřít především kvůli zvyšujícím se požadavkům na výši nájemného od soukromého majitele objektu a kvůli nedostatečnému prostoru, který už nelze rozšířit.

Proti plánu na zrušení pobočky se postavil především zástupce starosty Pavel Sladkovský. Ten se v úterý 14. února v zachráněné pobočce sešel s vedoucí obvodních knihoven pro Prahu 3 Renátou Jíchovou, aby řešili budoucnost knihovny.

„Pobočka má přibližně 140 metrů čtverečních, pro rozvoj nabízených služeb v dané oblasti by byl ideální prostor od 250 do 400 metrů čtverečních,“ uvedla vedoucí knihovny Renáta Jíchová.

Větší prostory pro knihovnu

Snahou radnice tak bude nalézt pro knihovnu větší prostory, které umožní další rozvoj služeb pro čtenáře. Pobočka se těší stoupajícímu zájmu. Jen v roce 2011 se do knihovny přihlásilo 333 nových čtenářů.

Radnice uvažuje i o variantě, kdy by se z knihovny na Jarově stala větší, spádová knihovna, zatímco druhé zařízení na území obvodu v Husitské ulici by převzalo roli pobočkové knihovny.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/Jaroslav Mareš

Zdroj fotografie: praha3.cz

Filed in: Kraj hl.m. Praha

Comments are closed.