7:16 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Putin nepůjde do předvolebních televizních debat

MOSKVA – Současný ruský premiér a kandidát na prezidenta Vladimir Putin se nebude účastnit předvolebních televizních debat s ostatními kandidáty. Dnes o tom informovala agentura RIA Novosti s odvoláním na představitele Kremlu.

Putin se ani předtím nikdy neúčastnil živých televizních debat s oponenty. Nejmenovaný „vysoce postavený kremelský úředník“ sdělil listu Moskovskij komsomolec, že Putin na tom nehodlá nic měnit ani před blížícími prezidentskými volbami, které se budou konat 4. března.

Prezidentským debatám se vyhýbal i Dmitrij Medveděv

V souvislosti s Putinovou neochotou účastnit se debat prohlásil opoziční novinář Vladimir Varfolomejev, že premiér je „zbabělec“. Celou situaci dále komentoval slovy, že Putin, který „se považuje za boha, se přece nesníží k tomu, aby sestoupil na naši bídnou zem“.

Putin však není jediný, kdo se vyhýbal prezidentským debatám. Současný prezident Dmitrij Medveděv se jich také nezúčastňoval. Prý by to příliš zviditelnilo jeho soupeře.

Putinova popularita u Rusů značně poklesla

Popularita ruského premiéra v současnosti značně poklesla. Podle průzkumů veřejného mínění mu v roce 2010 projevovalo přízeň šedesát procent Rusů, v prosinci loňského roku to pak bylo už jen 45 procent.

Kvůli klesající popularitě se také Putin distancuje od své strany Jednotné Rusko. Ta se totiž příliš zkompromitovala při kontroverzních prosincových parlamentních volbách. Putin tak nyní sepisuje vlastní volební program, kde slibuje, že ukončí policejní represe v Moskvě. Současně ale varuje, že se Rusko bude bránit všem opatřením ze strany Západu, která nebudou brát v úvahu ruský pohled na věc.

Zdroj fotografie: Wikipedia.org

Související články:

Filed in: Rusko

Comments are closed.