2:09 am - Neděle Říjen 21, 2018

Kino chceme dál, dali najevo zastupitelé v Protivíně

PROTIVÍN – V Protivíně zřejmě o kino nepřijdou.  Vedení radnice už podalo na ministerstvo kultury žádost o dotaci na digitalizaci kina.

Výše dotace je však závislá na počtu žadatelů. Činí až padesát procent dotačního titulu na 2D. Pro Protivín by to znamenalo podporu ve výši 1,35 milionu korun.

„V případě, že nezískáme dotační titul nebo jeho výše bude zanedbatelná, což se může stát, budeme řešit, zda digitalizovat či nikoliv. Nejspíše se přikloníme k digitalizaci, a to i za situace, že dotační titul nebude vysoký.  Upřednostníme hledisko společensko-kulturní nad ekonomickým,“ potvrdil starosta Jaromír Hlaváč (ODS).

Protivínští zastupitelé museli rozhodnout operativně v úterý, protože žádost museli poslat nejpozději v pátek. Přestože diskuze byla dlouhá,  nakonec se na digitalizaci shodli.

„K tomuto datu jsme měli pouze odhady cen, a to na digitalizaci 2D za zhruba 2,7 milionu korun, k tomu audiovizuální technika za 600 tisíc korun a digitalizace 3D za dalšího půl milionu korun. Tyto ceny jsou však orientační, výběrové řízení proběhne v následujícím období,“ dodal starosta.

Zdroj fotografie: digitalnikino.cz

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.