2:26 pm - Středa Říjen 17, 2018

Dnes začal proces s rodiči „vlčích“ dětí

PRAHA – U pražského městského soudu v úterý 3. ledna dopoledne začal soud s Martinem a Hanou Kašpárkovými, kteří po porodu zatajili své dva syny, nikdy je nepustili z bytu na pražských Vinohradech, ani je nepřihlásili na úřadech. Dvouletý a tříletý chlapec vydávají pouze skřeky.  Manželům hrozí dvanáct let vězení za týrání svěřené osoby, muž u soudu vinu popřel. O události informovala agentura Mediafax.

Proces potrvá nejspíš do pátku. Dnes přednesl státní zástupce obžalobu a začali vypovídat obžalovaní manželé. „O děti jsme se starali moc dobře,“ hájil se před soudem Kašpárek. „Druhé dítě se narodilo na záchodě z důvodu čistoty. Po porodu je vždy hodně nečistot a nechtělo se mi uklízet kuchyň jako po prvním porodu,“ doplnil.

 

Policisté odhalili případ náhodou

Na skutečnost, že v samém centru Prahy, v bytě na Vinohradské třídě, žijí s rodiči dva chlapci, kteří nikdy nebyli venku, neviděli kamarády, nechodili k lékaři a úřady o jejich existenci dokonce vůbec nevěděly, policisty přivedla náhoda. To když jejich matka vloni volala o pomoc, protože ji údajně napadl manžel.

Oba chlapci přišli na svět v bytě, který se v dalších letech stal jejich světem. Matka nikdy v těhotenství nenavštívila odborníka. Ani po porodech rodiče chlapce nepřihlásili na matrice ani k dětskému lékaři. Rodiče se vyhýbali i povinným očkováním a preventivním prohlídkám.

 

Jako antikoncepci „používali“ točení prsy

Kašpárek u soudu popsal i svérázné způsoby, kterými dvojice nahrazovala antikoncepci. „Žena se dočetla v knize léčení, že když bude denně 360krát točit prsy na jednu a druhou stranu, stane se neplodnou. Jenže pak jí začalo růst bříško,“ vypověděl otec malých chlapců.

 

Chlapci jsou u prarodičů i se svou sestrou

Soudní psychologové a psychiatři označili stav dětí za vážný. Děti neměli ani dost oblečení, téměř žádné hračky a žili v nevyhovujících hygienických podmínkách. V současné době jsou děti v péči prarodičů. U nich je i třináctiletá dcera manželů, která s prarodiči žije od svých pěti let.

 Zdroj fotografie: policie.cz

Filed in: Česko

Comments are closed.