7:07 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Nizozemského prince zasypala v Rakousku lavina, jeho stav je kritický

RAKOUSKO – Nizozemského prince Johana Frisa zasypala v pátek v západním Rakousku lavina. V nemocnici bojuje o život. Jak uvádí rakouská média, jeho stav je kritický.Sněhová masa zavalila druhorozeného syna nizozemské královny Beatrix v průsmyku Arlberg u lyžařského střediska Lech. Lavina byla čtyřicet metrů dlouhá a třicet metrů široká.

Pod lavinou byl Johan Friso Bernhard Christiaan David asi čtvrt hodiny, než ho záchranáři našli a vyprostili. Následně jej vrtulník transportoval do nemocnice v Innsbrucku, kde je umístěn na jednotce intenzivní péče.

Stav čtyřiačtyřicetiletého prince, kterého záchranáři museli oživovat, je kritický. Princ Johan lyžoval mimo sjezdovku v hlubokém sněhu. Lavinu zřejmě strhl. Patrně se vydal do lokality, kde hrozilo lavinové nebezpečí, i přes varování.

Ve stejné nemocnici leží už týden Gerhard Lippert, slavný německý herec, kterého diváci znají z první série známého televizního seriálu Doktor z hor. Herec přibíjel ve svém domě u Innsbrucku obrázek na schodišti a zřítil se ze žebříku. I jeho stav je stále velmi vážný.

Zdroj: Media Press Servis/ROL.CZ/René Kekely
Zdroj fotografie: flickr.com

Filed in: Evropa

Comments are closed.