2:26 pm - Středa Říjen 17, 2018

V pátek proběhne rozloučení s Přibylem, přijít mohou i fanoušci

PRAHA – Poslední rozloučení se zesnulým Lukášem Přibylem se uskuteční v pátek 17. února od 14 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích. Fanoušci se mohou s Přibylem přijít rozloučit od 13.15 do 13.35 hod., kdy bude obřadní síň zpřístupněna široké veřejnosti. Samotný obřad bude poté odvysílán na velkoplošné projekci, která bude umístěna před obřadní síní.

Lukáš Přibyl zemřel ve 33 letech

Přibyl zemřel minulý čtvrtek ve své kanceláři na sparťanském stadionu. Příčinou smrti bylo srdeční selhání. Třiatřicetiletý Přibyl kromě svého působení v České televizi a ve Spartě pracoval také v Bohemians 1905. Vršovický klub mu přirostl k srdci a ti nejvěrnější fanoušci „klokanů“ mu přichystali důstojné rozloučení. Níže zveřejňujeme v plném rozsahu dopis Družstva fanoušků Bohemians a klubu Bohemians 1905, který vyjádření redakci RegionOnline.cz (ROL.CZ) zaslal.

„Nečekaný odchod velkého Bohemáka  a pro většinu z nás i kamaráda Lukáše Přibyla vyvolal v řadách fanoušků velkou odezvu a od čtvrtka chodí fanoušci zapalovat svíčky k Ďolíčku. Také na pátečním pohřbu je očekávána velká účast blízkých a těch, kteří Lukáše znali. Rodina a Lukášovi nejbližší ponechali pohřeb veřejným a fanoušci se mohou s Lukášem rozloučit společně ve velké obřadní síni strašnického krematoria.

S ohledem na rodinu a nejbližší prosíme fanoušky, aby se k rozloučení s Lukášem dostavili nejpozději ve 13.15 hod., kdy bude obřadní síň zpřístupněna široké veřejnosti. Fanoušci budou moci položit květiny a věnce k rakvi našeho kamaráda až do 13.35 hod. Obřadní síň nabízí jen omezený počet míst a tato by měla být obsazena rodinou a nejbližšími.

Truchlící z kruhu nejbližších se začnou k obřadu scházet po 13.35 hod., před samotným začátkem obřadu ve 14 hodin bude možné doplnit případná volná místa přímo v síni. V prostoru před obřadní síní bude připraveno pietní místo pro položení květin a věnců, pro fanoušky, kteří se dostaví až před samotným začátkem obřadu. Je také zajištěna velkoplošná projekce pro všechny z nás, kteří se z kapacitních důvodů nedostaneme přímo do obřadní síně. Zástupci z vedení Družstva fanoušků Bohemians budou na místě nápomocni fanouškům a lze se na ně obrátit.

Tryzna za Lukáše bude ještě v pátek pokračovat na místě, kde jej většina z nás poznala. Až do 21 hodin bude otevřena horní brána Ďolíčku u kotle pod hodinami. Fanoušci mohou zapálit svíčku přímo na schodech tribuny, či na místě před hlavní bránou Ďolíčku.

Jak již byli fanoušci informováni, z důvodu piety bylo přeloženo první jarní utkání na neděli od 17 hodin. I v neděli bude fanouškům zpřístupněn Ďolíček a ti, kteří se nemohou s Lukášem rozloučit v pátek, tak mohou ještě před zápasem zapálit svíčku před hlavní bránou nebo v kotli pod hodinami.

Samotný nedělní zápas bude věnován vzpomínce na Lukáše. U hlavního vchodu a u vchodu č. 4 (kotel za brankou) budou k dispozici kondolenční knihy. Na Lukáše nebude zapomenuto v zápasovém programu, hráči nastoupí k zápasu s černými páskami a před utkáním proběhne minuta ticha. S Lukášem, který v kotli Bohemky vyrůstal, se ve 33. minutě zápasu rozloučí vlastní choreografií Ultras. Upraven bude také poločasový program, který proběhne v komorním duchu jako vzpomínka na našeho kamaráda a „klokana“ každým coulem.

Věnujme Lukášovi na jeho poslední cestě každý svou vzpomínku. Připomeňme si v pátek i v neděli co nejdůstojněji a s ohledem na nejbližší věčně rozesmátého Příbu, jemuž se splnil jeho dětský sen a mohl se klubu svého srdce věnovat profesionálně.

Příbo, děkujeme za všechno. Vždycky jsme s Tebou!“

Družstvo fanoušků Bohemians a klub Bohemians 1905

Zdroj fotografie: repro Youtube.com

Související články:
http://www.regiononline.cz/2012/02/14/sparta-lukas-pribyl-2/
http://www.regiononline.cz/2012/02/12/pribyl-smrt-srdecni-vada/

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.