5:14 am - Pátek Říjen 19, 2018

Při rovnání nákupu do kufru auta přišel o třicet tisíc

HRADEC KRÁLOVÉ – Při vykládání nákupu do kufru auta i při nastupování do autobusu se dá přijít o peněženku. Zloději využijí nepozornosti a důvěřivosti lidí a s lupem rychle zmizí.

Hradečtí policisté zaznamenali v posledních dvou dnech tři krádeže. V prvním případě si v Hradci Králové zloděj vyhlédl muže, který si na parkovišti u jednoho z obchodů na sedadlo svého vozidla odložil svou tašku a poté šel vykládat nákup do kufru. Nenechavec využil této chvíle a tašku ukradl. Lup ho určitě potěšil, neboť v tašce bylo třicet tisíc korun a doklady.

Druhého muže zloděj okradl při nastupování do autobusu v centru Hradce Králové. Okradený muž se na něj zloděj natlačil a poté zaregistroval, že mu ukradl z tašky peněženku s osmi stovkami a doklady. Zloděj ale před uzavřením dveří autobusu utekl.

Ve třetím případě byla okradena žena, která nakupovala v centru města. V jedné prodejně jí zaujaly boty, a aby si je mohla řádně prohlédnout, odložila nákupní košík i tašku na zem. Na tašce měla zapnutý zip a tak se spoléhala, že obsah tašky je v bezpečí. Potom, co chvíli vybírala zboží, si chtěla svou tašku vzít do ruky a všimla, že zip je rozepnutý. Zjistila, že její peněženka s doklady a třemi tisíci korunami je z tašky pryč.

Policisté v době předvánočních nákupů doporučují mít své věci pod kontrolou, nosit s sebou jen tolik peněz, kolik nutně potřebujete, dále radí využívat platebních karet s tím, že PIN kód mějte uložený jen v hlavě. Obezřetní by lidé měli být zvláště v tlačenicích.

Zdroj fotografie: policie.cz

Filed in: Královéhradecký kraj

Comments are closed.