2:10 am - Neděle Říjen 21, 2018

Prezident Maďarska údajně opsal dizertační práci

BUDAPEŠŤ – Prezident Maďarska Pál Schmitt údajně opsal přes osmdesát procent své dizertační práce na téma olympijské hry. Opisovat měl od bulharského sportovního experta Nikolaje Georgjeva. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Novinite s odvoláním na maďarský časopis HVG.

Týdeník HGV na svých webových stránkách nařkl Schmitta, že v roce 1992 opsal svou dizertaci o letních olympijských hrách. Ta vycházela z francouzsky psané doktorské práce bulharského experta Nikolaje Georgjeva s názvem Analyse du programme olympique (des Jeux d’Olympiade), kterou Georgjev vydal v roce 1987.

Z celkových 215 stran je údajně 180 opsáno

Maďarská prezidentská kancelář obvinění popřela. Podle jejího vyjádření se Schmidt  s Georgjevem osobně znal a obě práce se prý opíraly především o protokoly Mezinárodního olympijského výboru a analýzu olympijských dokumentů.

Magazín HGV však vyzdvihuje skutečnost, že Schmitt sice uvádí studii bulharského odborníka jako zdroj, ale v poznámkách neříká, které části citoval. Podle magazínu je tak z celkových 215 stran opsáno 180.

Maďarský prezident dvakrát získal zlatou olympijskou medaili

Pál Schmitt má s olympijskými hrami leccos společného. Dnes devětašedesátiletý politik byl zamlada zdatným šermířem a v letech 1968 a 1972 získal zlatou olympijskou medaili. Později byl členem Mezinárodního olympijského výboru a v letech 1999 a 2007 pak prezidentem Světové olympijské asociace.

Maďarským prezidentem byl zvolený v roce 2010. Je zastáncem vlády Viktora Orbána.

Zdroj fotografie: Wikipedia.org

Filed in: Maďarsko

Comments are closed.