8:45 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Prezident Klaus se sešel s ředitelem Budějovického Budvaru

PRAHA – Prezident Václav Klaus se v pátek dopoledne na Pražském hradě setkal s ředitelem Budějovického Budvaru Jiřím Bočkem. Médiím to potvrdil mluvčí prezidentské kanceláře Radim Ochvat.

Setkání hlavy státu s ředitelem národního podniku trvalo asi tři čtvrtě hodiny. „Mohu potvrdit, že pan prezident přijal na Pražském hradě ředitele Budějovického Budvaru Jiřího Bočka,“ sdělil mluvčí prezidenta Radim Ochvat s tím, že Boček prezidenta seznámil se situací v pivovaru, s jeho hospodařením a finančními výsledky.

Prezidenta Budvar zajímá

Klaus se chtěl zřejmě dozvědět více o kauze Budvar, která odstartovala začátkem února, když ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) poslal do pivovaru kontrolu. Poté nastal spor, neboť Jiří Boček nechtěl vydat doklady auditorům, které Bendl do Budvaru poslal.

Ministr hájil kroky auditu tím, že tam kontrola už devět let nebyla a vadilo mu, že Budějovický Budvar jakožto státní podnik zadává mnohamiliónové zakázky, aniž by se na něj vztahovaly zákony o veřejných zakázkách.

Jiří Boček nejprve požadoval vysvětlení důvodů kontroly, nakonec však potvrdil, že s kontrolory bude spolupracovat.

Objevily se spekulace, že za vším může být politický zájem včetně snahy pivovar ovládnout a následně jej zprivatizovat. To ale ministerstvo zemědělství popírá.

Zdroj fotografie: pivniinfo.cz

Filed in: Česko

Comments are closed.