2:27 pm - Středa Říjen 17, 2018

Novým prezidentem APK je Ladislav Blažek

VELKÁ BÍTEŠ – Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) má nového šéfa. Stal se jím dosavadní viceprezident Ladislav Blažek, který nahradil Ctibora Jecha. Ten na svou funkci rezignoval, jelikož nesouhlasí s plánovaným uzavřením extraligy a vypovězením smlouvy se svazem.

„Na minulých zasedáních APK jsem se ocitl se svými názory v drtivé menšině, a tak jsem se rozhodl, že své místo uvolním někomu, kdo bude změny, které český hokej čekají, obhajovat a bude s nimi ztotožněný,“ uvedl ke své rezignaci Jech, který nesouhlasí s uzavřením extraligy.

Valná hromada APK LH v pondělí jednohlasně zvolila Jechovým nástupcem Ladislava Blažka. Ten doposud zastával funkci viceprezidenta a také je obchodním ředitelem v pražské Slavii.

„Není jednoduché přebírat v této době takovou funkci, ale co tě nezabije, to tě posílí,“ vyjádřil se Blažek k výsledku hlasování. Dále uvedl, že chce stabilizovat APK a důstojně dohrát extraligu. „Prioritou je uzavření nové smlouvy se svazem a nalezení silného marketingového partnera od roku 2013,“ upřesnil své plány nový prezident APK.

Valná hromada APK dále řešila zprávu komise, která se zabývá jednáním asociace o nové smlouvě s Českým svazem ledního hokeje. Původní smlouvu APK vypověděla na konci roku 2011 a vyprší 31. května. „Byly stanovené také další postupy ohledně jednání s naším současným marketingovým partnerem BPA. Ve středu máme sezení o další spolupráci,“ sdělil Blažek.

Uzavřením extraligy se v pondělí členové asociace nezabývali.

Zdroj fotografie: flickr.com/Valerie Everett

Filed in: Hokej

Comments are closed.