8:47 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Praha 8 zprivatizuje téměř dva tisíce bytů

PRAHA 8 – Dalších 1 800 městských bytů v Karlíně a v dolní Libni změní majitele. Úmysl pokračovat v privatizaci obecního bytového fondu oznámilo na svém webu vedení osmé pražské městské části. Informaci přinesla agentura Media Press Servis/ROL.CZ.

Praha 8 už v uplynulých čtyřech letech privatizovala celkem pět tisíc bytů do rukou oprávněných nájemníků. Ty, které plánuje privatizovat v následující vlně, ale dosud sloužily jako zástava úvěru u Evropské investiční banky, která poskytla peníze na jejich rozsáhlé opravy po povodních v roce 2002.

Na uvolnění bytů ze zástavy se nyní dohodla městská část s pražským magistrátem. Smlouvu budou schvalovat zastupitelé v nejbližších týdnech. Kolik budou nájemníci za byty platit, není zatím jasné. Optimální cenu určí znalecké posudky. Je ale pravděpodobné, že bude o něco vyšší než cena za byty na sídlištích v severní části Prahy 8.

“Byt v opraveném domě v Karlíně má jinou hodnotu než v panelovém domě na okraji Prahy. V neposlední řadě musela radnice Prahy 8 zaplatit zmíněný úvěr,” uvedl zástupce starosty osmé městské části Ondřej Gros.

Zdroj: Media Press Servis/ROL.CZ/Jaroslav Mareš

Zdroj fotografie: Jaroslav Mareš

Filed in: Kraj hl.m. Praha, Praha 8, Regiony a obce

Comments are closed.