2:08 am - Úterý Říjen 16, 2018

Šetří se. Pozemkový fond ukončí svoji činnost

PRAHA – Ministr zemědělství Petr Bendl ustanovil pracovní skupinu pro ukončení působnosti a transformaci Pozemkového fondu České republiky. Již v prosinci loňského roku o tomto kroku rozhodla vláda.

Pozemkový fond ukončí svoji činnost do 31. prosince 2012. Je to jeden z kroků směřujících k naplnění koordinační role v transformačním procesu v rámci zemědělství. „Nejde přímo o ukončení činnosti jako spíše o sloučení dvou úřadů. Pozemkový fond bude sloučen s Pozemkovým úřadem,“ sdělila ROL.CZ ředitelka odboru komunikace ministerstva zemědělství Kateřina Böhmová.

Petr Bendl musí vládě do konce března předložit časový harmonogram ukončení činnosti fondu. Dále má navrhnout jmenovité úkoly na letošní rok pro ředitele instituce a do 31. října musí zajistit detailní popis zbytkových agend Pozemkového fondu včetně seznamu majetku.

Příčinou konce úspory

Šestičlenná pracovní skupina se bude pravidelně scházet, aby kontrolovala dodržování časového harmonogramu transformace. Důvody transformace jsou prosté – úspory. „Ke sloučení obou institucí dochází z rozhodnutí vlády. To bylo motivováno snahou po efektivnějším řešení a úsporných opatřeních v rámci všech rezortů,“ dodala pro ROL.CZ Kateřina Böhmová z ministerstva zemědělství.

Zdroj fotografie: flickr.com

Filed in: Česko, Politika

Comments are closed.