7:09 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Požár kabelů na svinovských mostech v Ostravě zcela zastavil dopravu

OSTRAVA – K požáru na opravovaných mostech ve Svinově vyjížděli v sobotu krátce po půl jedenácté ostravští hasiči. Veškerá doprava se na tomto úseku na dvě hodiny úplně zastavila. ROL.CZ o tom v sobotu odpoledne informoval mluvčí krajských hasičů Petr Faster.

Hasiči a pracovníci dopravního podniku studují dokumentaci, jak se dostat k hořícím kabelům

 Doprava na této části silnice je kvůli rekonstrukci silně omezena. Požár kabelů ji ale zastavil zcela.

 „Průzkumem hasiči zjistili, že se kouří z podzemních kolektorů. Krátce před jedenáctou hodinou velitel zásahu požádal dispečery dopravního podniku o úplné zastavení provozu na tramvajové trati na mostech. Uzavřen byl i průjezd vozidel a autobusů ve směru na Porubu. Vzhledem k tomu, že kabelové rozvody byly pod napětím, nemohli hasiči proniknout do kolektorů,“ vysvětlil Faster.

 Hořela kabeláž

  Na místo byli vysláni pohotovostní pracovníci rozvodných závodů a operační středisko vyrozumělo také majitele dalších rozvodů v kolektoru. „Po otevření kolektorů a průzkumu se ukázalo, že se nejedná o požár v prostorách kolektoru, ale hoří kabeláž v souběžném žlabu. Kabely jsou majetkem Dopravního podniku Ostrava,“ řekl Faster.

 Hasiči pomocí termovizní kamery přesně lokalizovali místo požáru izolace kabelů. Po dohodě s pracovníky dopravního podniku instalovali přemostění poškozeného úseku kabeláže a poté zapěnili kanál s hořícími kabely.

 Doprava po mostech už jezdí

 Krátce po třinácté hodině byl obnoven provoz v jednom jízdním pruhu pro autobusy a individuální dopravu ve směru na Porubu. Tramvajová doprava začala přes Svinovské mosty znovu jezdit před půl druhou hodinou.

 Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR, škoda byla podle Fastera odhadnuta na 400 tisíc korun.

 Zdroj fotografie: Hasiči MSK

Filed in: Česko, Moravskoslezský kraj, Ostrava, Regiony a obce

Comments are closed.