2:55 am - Sobota Říjen 20, 2018

Muž jde za podpálení masokombinátu v Uherském Brodě před soud

ZLÍN – Před soud se po čtyřech letech dostane sedmatřicetiletý muž z Brna, který měl v roce 2007 podpálit masokombinát Filex v Uherském Brodě. Škoda tehdy vznikla přes 14 milionů korun, plameny zničily budovu, technologie i například účetnictví. Krajský státní zástupce Roman Kafka podal na žháře obžalobu pro trestný čin obecné ohrožení, muži hrozí až patnáct let ve vězení.

„Obvinění bylo vzneseno až po čtyřech letech od spáchání skutku, neboť ve věci podal svědectví nový svědek, známý obviněného,“ vysvětlil novinářům Kafka. 

Svědek přiznal, že s obviněným odjel den před požárem do objektu, údajně pod záminkou hlídání objektu. Z auta společně vyložili pneumatiky a tlakové plynové láhve na propan butan a svědek pak z místa odjel.

„Netušil, k čemu se jeho známý chystá,“ prohlásil Kafka. To se dověděl až druhý den, když mu to jeho známý prozradil s tím, že o tom má mlčet.

„Z vyjádření vyšetřovatele hasičů tehdy vyplynulo, že při požáru žhář použil plynové lahve a pneumatiky a jako akcelerant hoření pak automobilový benzin. Tyto závěry se shodují s výpovědí nového svědka. Navíc další svědek řekl, že v den požáru viděl u brány objektu dva muže a jejich popis odpovídal obviněnému a jeho známému,“ konstatoval státní zástupce. Obviněný i nový svědek mají s porušováním zákona bohaté zkušenosti.  

„Jediné, co zatím zůstává nezodpovězeno, je proč muž z Brna masokombinát zapálil a zda to neprovedl na něčí objednávku,“ dodal Kafka.

Zdroj fotografie: frefoto.cz

Filed in: Právo, Uherské Hradiště

Comments are closed.