2:35 pm - Středa Říjen 17, 2018

Věznici v Hodurasu zachvátil požár, zemřelo nejméně 272 osob

TEGUCIGALPA – Nejméně 272 osob zahynulo při požáru, který vypukl v noci z úterý na středu v honduraské věznici ve městě Comayagua. Podle místních úřadů počet mrtvých možná ještě vzroste.

Comayagua, západní Honduras

„Situace je vážná; většina obětí zahynula udušením,“ cituje server BBC   šéfa honduraské vězeňské správy Daniela Orellanu. Některým vězňům se podařilo uniknout plamenům tak, že se probourali na střechu a odtud seskočili. Mnoho dalších však uhořelo v celách a jejich těla nelze téměř identifikovat. Zatím je potvrzeno, že zahynulo 272 osob, desítky dalších s popáleninami a jinými zraněními ošetřují v místních nemocnicích,

Ve věznici v Comayagui, asi 100 km severně od hlavního města Tegucigalpy, bylo umístěno přibližně 800 vězňů. Úřady se obávají, že v nastalém chaosu se mnohým podařilo uprchnout. Hector Ivan Meija z ministerstva bezpečnosti uvedl jako pravděpodobnou příčinu požáru elektrický zkrat. Vyšetřovatelé tuto možnost zkoumají, ale v místních médiích se objevily i zprávy o tom, že před požárem ve věznici vypukly nepokoje.

Zdroj obrázku: Wikimedia Commons

Filed in: Amerika, Svět

Comments are closed.