2:46 am - Sobota Říjen 20, 2018

Třetí zimní posilou fotbalové Sparty je Přikryl

PRAHA – Pražská Sparta si z Olomouce přivede Tomáše Přikryla, loňského vicemistra Evropy do 19 let. Letenský klub o přestupu a smlouvě na 4,5 roku informovala v tiskové zprávě.

Generali Arena - stadion AC Sparta Praha

Přikryl dnes v Praze absolvoval zdravotní prohlídku a brzy se zapojí i do tréninku. „Tomáš je velmi talentovaný a perspektivní fotbalista, přesně o takové má Sparta zájem,“ řekl Jakub Otava, personální ředitel Sparty. Přestupovou sumu kluby nezveřejnily, ale spekuluje se o částce kolem 15 milionů korun.

Záleží také na tom, jak si Přikryl v novém týmu povede. „Finální výše této částky se bude odvíjet i od úspěšnosti hráče a celé Sparty. Každopádně je to transfer na tuzemské poměry nadstandardní. Sigma bude také výrazně participovat na případném dalším Tomášově přestupu,“ upřesnil Otava.

Pro spartu je Přikryl po záložníkovi Mariu Holekovi z Dněpropetrovsku a brankáři Tomáši Vaclíkovi z Viktorie Žižkov třetí lednový úlovek. Přikryla si vyžádal generální sportovní manažer Jaroslav Hřebík, který ho vedl v mládežnických reprezentacích. Společně loni v Rumunsku získali stříbro na Mistrovství Evropy devatenáctek. Mladý fotbalista tam zaznamenal tři branky a dostal se do All Stars týmu.

Odchovance Sigmy zdobí velká univerzalita. V české lize zatím nastoupil k 27 zápasům, ve kterých vstřelil tři branky.

Foto: Lucie Pešinová

Filed in: Fotbal

Comments are closed.