10:28 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Recesisté žádají smrt řidiče, který pomaloval plakáty ODS

OLOMOUC – Smysl pro šibeniční humor projevili lidé, kteří na internetu vyvěsili návrh trestu smrti pro řidiče z Olomouce  Romana Smetanu. Ten byl minulý týden odsouzen ke sto dnům vězení za vandalství poté, co pomaloval plakáty ODS.

Ilustrační foto

Fanclub olomouckého řidiče požaduje okamžité zastavení trestního stíhání. Pod petici za jeho omilostnění se již podepsalo více než  1 300 lidí.

„My, pracovníci olomouckých sýráren a tvarůžkáren, žádáme pro Smetanu trest absolutní! Plakáty placené z našich daní si ničit nedáme!“ stojí v diskusi pod výzvou recesistů.

Jiní nechtějí smrt a spokojí se prý se stoletým vězením. „Ani o den méně,“ zdůrazňují. Aktivita vtipálků zmátla některé internetové surfaře. „Pevně věřím, že je to jen vtip,“ píše diskutující Peppe.

Z čeho je Smetana obviněný?

Smetana dopisoval slogany na předvolební letáky různých politických stran, pouze ODS se domáhala toho, aby jí zaplatil škodu 15 tisíc korun. Odmítl to, ačkoliv jeho příznivci peníze vybrali a získané prostředky věnoval na charitativní činnost. Měl si odpracovat sto hodin veřejně prospěšných prací, ale trest bojkotoval. Odmítl i domácí vězení. Soudkyně Langerová mu minulý týden vyměřila trest sto dní za mřížemi.

Fanclub Smetany: Soudkyně je podjatá

Smetanův fanclub dal do oběhu petici, ve které se uvádí: „Trest je absurdní, vězení je v tomto případě přehnané. Rozhodnutí soudu nepovažujeme za spravedlivé, nestranné. Jsme přesvědčeni, že neměla rozhodovat manželka poslance ODS, soudkyně Markéta Langerová, která je z principu podjatá.“

Protichůdné názory diskutérů

Podpisy pod peticí, která se šíří prostřednictvím sociálních sítí, rychle přibývají. „Romane, drž se. Jsme s tebou,“ objevilo se v internetové diskusi. „Obávám se, že se to tady mění v totalitu,“ vyjádřil se diskutující. „Nešlo o vandalismus, ale o projevení politického názoru,“ přidal se další.

Jiní lidé vyjadřují i odlišné názory. „Je vinen a půjde sedět podle práva. Rozsudek je spravedlivý,“ soudí diskutující. „Tohle byla forma vandalismu jako každá jiná. Proč jiní jsou trestáni a jemu by to mělo projít? Přijde vám normální, že někdo se dopustí vandalismu, odmítne odpracovat sto hodin prospěšných prací, odmítne domácí vězení a ve chvíli, kdy má jít sedět, z něj děláte hrdinu?“ oslovuje debatéry diskutér Kockopes.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ

Zdroj fotografie: vscr.cz

Filed in: Česko

Comments are closed.