3:42 pm - Pondělí Listopad 16, 6076

Od začátku roku už Lovci lebek na jihu Moravy vypátrali pět osob

BRNO – Dalšího hledaného, od začátku roku v pořadí už pátého, dopadli policisté minulý týden v brněnských Černovicích. Členové Skupiny cíleného pátrání, nazývaní také jako Lovci lebek , nalezli muže, který se před nástupem do vězení ukrýval čtyři roky. ROL.CZ to potvrdila policejní mluvčí Andrea Straková.

Pětačtyřicetiletý muž byl odsouzen za majetkovou trestnou činnost, do policejní cely se mu ale nechtělo, čtyři roky se proto ukrýval. Poslední dny na svobodě strávil na jihu Moravy, kriminalisté ho vystopovali v brněnských Černovicích.

„Zadrželi ho, když vyjížděl se svým kamarádem ze dvora jednoho z domů. Policisté jim zatarasili cestu a pod hrozbou namířené střelné zbraně muže spoutali,“ popsala zásah Straková.

Muže odvezli do brněnské vazební věznice, kde si svůj dvouletý trest odpyká. Za to, že se nástupu trestu vyhýbal, ho nyní čeká ještě trestní stíhání za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Pobyt za mříženi se mu nejspíše prodlouží i za nelegálně drženou střelnou zbraň a další trestnou činnost během doby na útěku.

Zdroj fotografie: Policie ČR

Filed in: Jihomoravský kraj

Comments are closed.