7:12 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Falešný prodejce okradl starší manžele

KROMĚŘÍŽ – Policisté se v pátek obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při dopadení muže, který tento týden okradl starší manžele v jejich bytě v Kroměříži. Médiím to sdělila okresní policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pětatřicetiletý muž ve čtvrtek oznámil policii, že jeho sousedům, starším manželům, někdo ukradl peníze. Kriminalisté začali případ ihned vyšetřovat.

Devětaosmdesátiletý muž se v pondělí okolo poledne vracel domů. „Když odemykal, objevil se na chodbě domu neznámý muž, který bez svolení vešel do bytu a začal starému pánovi nabízet věci na prodej,“ uvedla Simona Kyšnerová.

Zboží rozložil na okenním parapetu v kuchyni. Předváděl telefon, hodinky a dalekohled. Senior však o koupi zájem neměl. V tu chvíli přišla do kuchyně třiaosmdesátiletá manželka starého pána.

Prodej pod nátlakem

„Sedla si ke stolu, na kterém leželo deset tisíc korun. Cizí muž znenadání peníze vzal a řekl jí, že je vše vyřízeno. Poté rychle odešel,“ vylíčila policejní mluvčí.

Paní mu v tom nebránila, myslela si, že manžel věci koupil. Manžele tak dvoje hodinky a dalekohled přišly příliš draho.

Pátrání po zloději

Kriminalisté pátrají po muži ve věku okolo třiceti let, který je přibližně 170 centimetrů vysoký, hubené postavy. Oblečen byl do tmavé bundy, na hlavě měl čepici.

„Za trestný čin krádeže mu hrozí až dva roky vězení,“ dodala Simona Kyšnerová.

Zdroj: Media Press Servis/ROL.CZ/Eva Lhotanová
Zdroj fotografie: Policie ČR

Filed in: Česko, Kroměříž, Regiony a obce, Zlínský kraj

Comments are closed.